لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ماموریت غیرممکن

نویسنده:
گروه نویسندگان

«تعریف از سیاست خارجی درواقع مبتنی است بر پیگیری منافع ملی. اما دیپلماسی می‌خواهد این منافع را با حداقل هزینه دنبال کند. یعنی اگر با هزینه‌ی سنگین ممکن است به خیلی از اهداف دست پیدا کرد اما بدون محاسبه‌ی آن نمی‌شود به چیزی رسید. البته گاهی برای به‌دست آوردن منافع بالاتر باید درازمدت هزینه کرد. بسیاری از اقدامات در جمهوری اسلامی برای دفاع از ارزش‌ها بوده است. آنچه امروز ایران را به یک قدرت مطرح و تأثیرگذار در خاورمیانه تبدیل کرده این است که در یک برهه‌ی زمانی ما برای مخالفین صدام و مجاهدان افغانستان در زمان جنگ با شوروی برای حزب‌الله و حماس هزینه کردیم. تمام این هزینه‌ها امروز تبدیل به اهرم‌های ما در منطقه شده است..... بحث کمینه‌سازی هزینه‌ها از طریق دیپلماسی به این معنا نیست که شما نباید هزینه کنید. در واقع هزینه کردن باید با یک برنامه‌ریزی استراتژیک و راهبردی باشد...»

مبنای فکری سیاست تنش‌زدایی در دوران آقای خاتمی با بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها آغاز شد. گفت‌وگوی تمدن‌ها درواقع شناسایی درست سیاست نظام سلطه و تشخیص آن و پیشنهاد پادزهر برایش بود. درواقع گفت‌و‌گوی تمدن‌‌ها مبنای تفکر کشورهایی را که به دنبال برخورد تمدن‌ها بودند زیر سؤال می‌برد. چرا که برخورد تمدن‌ها ابزار نظری نظام سلطه بود. بهره‌برداری درست از یک نیاز جهانی و یک سرمایه‌ی ملی (انتخابات) و همچنین سرمایه‌ی منطقه‌ای (ریاست بر کنفرانس اسلامی) باعث شد بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها به درستی جا بیفتد. طوری

سه سال ۲۰۰۱ از طرف مجمع عمومی سازمان ملل متحد به‌عنوان سال می‌توان بین‌المللی گفت‌وگوی تمدن‌ها نامگذاری شد...

صفحه ۱۰۹ - محمد جواد ظریف

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 جهان اسطوره‌ها

جهان اسطوره‌ها

جلد اول جهان اسطوره‌ها به معرفی و بررسی اسطوره‌های یونانی، رومی، اسکاندیناوی، مصری و سلتی می‌پردازد. جلد دوم جهان اسطوره‌ها به معرفی و بررسی اساطیر بین‌النهرین، ایران، چین، آزتک و مایا و اینکا می‌پردازد. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات امین الضرب
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم گروه نویسندگان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..