لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

انتقام دیونوسوس (دفتر یکم: یک مقدمه ی انتقادی)

نویسنده:
محمد رضایی راد

پیش گفتار

تراژدی منحصراً پدیداری آتنی است. هیچ دولت شهر یونانی دیگری نقشی در شکل گیری تراژدی نداشت. البته بسیاری از بنیادهای آیینی و نمایشی آن را می‌توان در تبس، کورینت و مگارا جست و جو کرد، اما آنچه امروز از تراژدی در دست داریم، شکل قطعی خود را، از مقدمه تا مؤخره، در آتن به دست آورد. بنا بر این وقتی از تراژدی یونانی سخن می‌گوییم در واقع داریم تنها و تنها از تاریخ تراژدی در دولت شهر آتن سخن می‌گوییم، و البته منظور ما از تراژدی منحصراً تراژدی‌های قرن پنجم پم است، نه شبه تراژدی‌هایی که پس از آن نوشته شدند، زیرا چنان که در تمام این رساله به تفصیل خواهیم گفت، اصلی ترین دلیل این انضمام زمانی و مکانی بستگی تام و تمام تراژدی به دموکراسی قرن پنجم پ‌م است. در واقع باید تراژدی را بیانیه‌ای در باب دموکراسی قرن پنجم پم دولت شهر آتن دانست. بنا بر این تراژدی برای ما و در این رساله تنها و تنها تراژدی آتنی قرن پنجم پ‌م خواهد بود و بعداً در خود کتاب خواهیم گفت که تراژدی در مقام تراژدی تنها همین پدیدار تاریخی است و تراژدی رومی، البزابتی و فرانسوی یا تراژدی مدرن تنها یک اغتشاش اصطلاح شناختی است و آنها را باید درام تراژیک دانست، نه تراژدی.

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 گذشته در مدد آینده

گذشته در مدد آینده

«به یاد آوردن گذشته برای رهایی اکنون ماست.»  این جمله که برگرفته از پنجمین و ششمین تز والتر بنیامین در کتاب "تزهایی درباره‌ی مفهوم تاریخ" است می‌تواند دری برای ورود به نمایشنامۀ فرشتۀ تاریخ باشد.  بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات فنجان
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم محمد رضایی راد
مشاهده همه arrow iconSome text some message..