کتاب دو قدم تا لبخند

نویسنده: حسن آدینه زاده

شما حاکم بر سرنوشت خویش هستید

« شما باید مسئولیت شخصی خود را به عهده بگیرید. شما نمی‌توانید شرایط، فصول یا جهت وزش باد را تغییر دهید. اما می‌توانید خودتان را تغییر دهید.» جیم ران

در بالای تپه‌ای مشرف به شهر زیبای« سانتا باربارا » پیرمرد خردمندی می‌زیست که همه او را مرشد ریش سفید می‌نامیدند. روایت میکنند که پیر خردمند می‌توانست به هر پرسشی پاسخ دهد.

دو پسر نوجوان تصمیم می‌گیرند نزد پیرمرد رفته با طرح سؤالی او را به اشتباه انداخته دستپاچه‌اش کنند. آن دو، پس از طرح سؤالی که احتمال اشتباه در پاسخگویی به آن زیاد بود، پرنده‌ی کوچکی گرفته روانه‌ی قله می‌شوند.

نوجوانی که پرنده در مشتش بود از پیر دانا پرسید: « ای مرشد! می‌توانی بگویی پرنده‌ای که در مشت من هست مرده است یا زنده؟» پیر نوجوان را مخاطب قرار داد و گفت: « پسرم! اگر بگویم زنده است، مشت خود را فشرده و پرنده‌ی بینوا را له می‌کنی و اگر بگویم مرده است دستت را باز کرده پرنده به پرواز در خواهد آمد. او اکنون در دست‌های توست.»

نتیجه: نکته و درسی که از این داستان می‌گیریم این است که تقریبا هر اتفاقی که برای‌تان می‌افتد در دستان شماست. سرنوشت شما تا حدود زیادی در اختیار و کنترل شماست. شما با انتخاب ها و تصمیم‌های تان آینده‌ی خود را میسازید. آنچه به دست می‌آورید، نتیجه کار شماست. شما با اعمال روزانه و سالانه خود پیر دانا سرنوشت خودتان را رقم می‌زنید.

صفحه 84

متاسفانه این کتاب موجود نیست

کتاب دو قدم تا لبخند

متاسفانه این کتاب موجود نیست

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

برای کتاب خواندن کارت بگیرید

معرفی کوتاه کتاب باشگاه کتاب‌خوانی بانی نوشته‌ی آنی سیلورسترو

کنسرو غول

معرفی کوتاه کتاب کنسرو غول نوشته‌ی مهدی رجبی

جادوی افسانه‌ای یک اسطوره

گابریل گارسیا مارکز: مروری بر زندگی و آثار