کتاب دریای آسایش

نویسنده: امیلی سنت جان مندل

داستان دریای آسایش برای هر خواننده‌ای غافلگیر کننده خواهد بود؛ چه هواداران نویسنده‌ی این کتاب و چه کسانی که با قلم او آشنا نیستند. زیباترین جنبه‌ی ساختار کتاب در این است که در آن پرتره‌های دقیقی از شخصیت‌ها خلق و در عین حال به پاسخ سؤالات بزرگ و اساسی زندگی پرداخته شده است. 

ادوین سنت اندروی هجده ساله، بابت سخنرانی نامناسبش سر میز شام، به دستور پدر از انگلستان به كانادا تبعید می‌شود. در آنجا مسحور زیبایی طبیعت بکر می شود و قدم در جنگل می‌گذارد . ناگهان برایش اتفاقی می‌افتد که به هیچ وجه دلیلی برای آن نمی‌یابد و آن را حمله‌ی صرع یا میگرن یا چیزی مشابه آن می‌پندارد. 

دو قرن بعد نویسنده‌ی معروف، آلیو لوئلین، در تور معرفی کتاب روی زمین است. اما خانه‌ی آلیو در مستعمره‌ی دوم زمین، ماه، است. در کتاب مشهور آلیو که در دوران همه گیری بیماری مشهورتر هم می‌شود، درباره‌ی رویدادی عجیب نوشته شده؛ اتفاقی درست مشابه آنچه سنت اندرو تجربه کرده بود. چندین دهه بعد از روی دادن این اتفاق‌های عجیب، کارآگاهی به دنبال تحقیق در مورد ناهنجاری در آمریکای شمالی است و متوجه رویدادهایی مشابه در تاریخ می شود که زندگی شاهدان این واقعه را زیرورو کرده است؛ فرزند یک ارل انگلیسی دیوانه می‌شود و می‌میرد. نویسنده‌ای معروف در میانه‌ی همه‌گیری بیماری روی زمین گیر می‌افتد و در هتلی در نیویورک بر اثر بیماری می‌میرد. زنی دیگر که همین اتفاق را دیده و تصادفاً از آن فیلم برداری کرده هنگام طوفان از روی عرشه‌ی کشتی ناپدید می‌شود. 

آیا کارآگاه می تواند پرده از رازی بردارد که هرکس به آن پی برده از صحنهی تاریخ محو شده است.


بررسی کتاب دریای آرامش نوشته‌ی امیلی سنت جان مندل را در آوانگارد بخوانید.

افزودن به پاکت خرید 99,000 تومان

کتاب دریای آسایش

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

مامان دوستت دارد

مروری بر کتاب کودک اگر تو نبودی نوشته‌ی باب دیلن

حلب در روح من ساکن است

مصاحبه با خالد خلیفه

عدالت در ساحت انتقام

مروری بر کتاب مرگ و دختر جوان نوشته‌ی آریل دورفمان

کتاب های پیشنهادی

افزودن به پاکت خرید 99,000 تومان