لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

جن زدگان

نویسنده:
هنریک ایبسن

ایبسن (۱۹۰۶-۱۸۲۸) نمایشنامه جن زدگان (۱۸۸۱)، به زبان دانمارکی -Gen gangere، را در پنجاه وسه سالگی در سورنتوی ایتالیا نوشت. این نمایشنامه هفدهمین اثر از ۲۶ نمایشنامه‌ای است که در دوره پنجاه ساله قلم فرسایی از عمر هفتاد و هشت ساله این نویسنده پدید آمد.

آیا هفدهمی بودن این اثر نشانه معمولی بودن آن میان آثار ایبسن است؟ آیا این نمایشنامه ادامه خط مشخص و جاافتاده‌ای است که نویسنده در آن مهارت یافته بود و اینک، از این اثر به بعد، صرفاً بر شاخ وبرگ آن خط وربط مشخص می‌افزاید؟ اگر چنین نظری درباره پاره‌ای نویسندگان درست باشد، ایبسن از آن دسته نیست . جن‌زدگان نه آن صلابت شاعرانه براند (۱۸۶۶) یا پرگنت (۱۸۶۷) را دارد، نه از آن پیرنگ منسجم، یا آن توازن بین دستگاه نمادین یا اسطوره‌ای و واقعیات زندگی روزمره مرغابی وحشی (۱۸۸۴) برخوردار است. این اثر بیشتر به خانه تکانی ایبسن برای نوکردن سبک و روش معمول و پیشینش می‌ماند؛ سبکی که باید در خدمت اهداف تازه‌ای می‌بود. اما، به همین دلیل، برای آنها که دوست دارند به شیوه‌های تجربی کار ایبسن نگاهی بیندازند، جن زدگان کار ارزشمندی است.

مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شاعر نفرین‌شده

شاعر نفرین‌شده

«این آدمی‌زاده از دانش خویش سرمست است و سر در پی سحر و جادوگری نهاده و خاطرش جز به نیرنگ به چیزی نمی‌گشاید.» بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات بیدگل
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم هنریک ایبسن
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی بهزاد قادری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..