لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

برای عشق به میهن

نویسنده:
مائوریتسیو ویرولی

تفاوت وطن‌پرستان حقیقی با «وطن‌پرستان خاک‌محور» نه در شدت‌وحدت، بلکه در طبیعت و ماهیت دلبستگی است. عشق ما به میهنمان به خاطر آنکه باور داریم تنها از آن ماست و اینکه تملک آن ما را بهتر از همة دیگران می‌سازد یک چیز است؛ و عشق ما به چیزی که در آن با افراد دیگر شریکیم، آن هم صرف‌نظر از اینکه فقط از آن ما باشد یا نباشد، چیزی دیگر. نوع اولِ عشق به میهن تقویت‌کنندة «نوعی تلقی خودبزرگ‌بینانه از خودمان است، چنان‌که گویی هرچه داریم حق ما به‌عنوان افرادی اصیل و خاکزاد بوده؛ و باز همين حب وطن خاص مشوق میل به خلاصه کردن دیدگاه‌هایمان درون بسته‌ترین حیطة ممكن و نیز خوارشمردن هر گونه دانش، آموزش یا رفتارها و سکناتی است که در خانه رشد نکرده و محصولاتی داخلی نیستند. نوع دوم عشق به میهن اما، مشوق گشودگی در قبال فرهنگ مردمان دیگر است و به‌طور طبیعی جامع وظایف و الزامات مختلف در قبال انسانیت، مهمان‌پذیری و غریبه‌نوازی و نیز ملایمت و خوش‌رفتاری صرف‌نظر از تفاوت در رنگ و نژاد. وطن‌پرستی‌ای که این‌گونه، همچون میل و اشتیاقی ویژه برای آزادی، فهم شده باشد به عنوان نیرویی شمول‌گرا و وحدت‌بخش عمل می‌کند؛ نیرویی که کنار هم جمع و به هم وصل می‌کند، نه آنکه طرد نماید و بتارانَد یا حذف و حصر کند. 

صفحه ۸۰

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پریِ کوچکِ غمگین (بخش دوم: آثار و سبک شعری)

پریِ کوچکِ غمگین (بخش دوم: آثار و سبک شعری)

فروغ فرخزاد در عمرِ کوتاهِ سی‌ویک‌ ساله‌ی خود موفق به انتشار پنج دفتر شعر شد. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات بیدگل
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی مهدی نصراله زاده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..