لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

انتقام دیونوسوس (دفتر سوم: سوفوکل پیامبر)

نویسنده:
محمد رضایی راد

برای سوفوکل تقدیر نه سرنوشت نامعلوم انسان بود و نه بازی بی‌اعتنای خدایان، بل برآمده از طرحی الاهی بود که حرکت متعالی تاریخ را موجب می‌شد. این طرح عظيم الاهی البته از چشم‌انداز انسانی قابل مشاهده و فهم نبود. سوفوکل می‌کوشید در تراژدی‌هایش این چشم انداز را فراببرد و از جایگاهی رفیع بدان بنگرد. تنها از این چشم انداز فرارفته بود که طرح پیچیده‌ی الاهی قابل فهم می‌شد. این مکان‌یابی استعلایی نه تنها موجب می‌شد طـرح الاهی تاريخ خود را بنمایاند و مقصد رستگاری بخش‌اش را در پس همه‌ی پیکارهای خونین زمینی آشکار کند، بلکه به نتیجه‌ی دیگری نیز می‌انجامید. طرح پیچیده‌ی الاهی به طراحی پیچیده‌ی تراژدی بدل می‌شد و پیرنگ الاهی مبنا و ماده‌ی پیرنگ درام قرار می‌گرفت. پیرنگ درام های سوفوکل پیرنگی پیچیده و پرفراز و نشیب است، زیرا پیرنگ الاهی پیچیده است، و پیرنگ درام‌های سوفوکل از همین پیرنگ پیچیده‌ی الاهی پیروی می‌کند. بدین معنا برای سوفوکل نه تنها تاریخ مقصدی رو به رستگاری دارد، بلکه درام نیز، به عنوان بازنمود همین تاریخ، درامی الاهی است و هدفی نجات بخشانه دارد. از همین رو مهم ترین فیگوری که او در درام هایش خلق کرده «لوئایوس» (یا رهاننده) است؛ فیگوری که به تمامی در برابر فیگور «تیرانوس» (يا جبار) قرار می‌گیرد. لوئایوس نه تنها دولت شهر را در مرتبه‌ی سیاست دولت شهری نجات می‌دهد، بلکه آن را در مقام تاریخ الاهی نیز رستگار می‌کند. به همین دلیل «سوفوکل پیامبر» بهترین عنوانی است که می توان برای این تراژدی نویس یافت.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 گذشته در مدد آینده

گذشته در مدد آینده

«به یاد آوردن گذشته برای رهایی اکنون ماست.»  این جمله که برگرفته از پنجمین و ششمین تز والتر بنیامین در کتاب "تزهایی درباره‌ی مفهوم تاریخ" است می‌تواند دری برای ورود به نمایشنامۀ فرشتۀ تاریخ باشد.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فنجان
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم محمد رضایی راد
مشاهده همه arrow iconSome text some message..