× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

استراتژی رسیدن به استراتژی

نویسنده:
مارتین ریوز
نات هانس
جانمجایا سینها

درسهایی برای رهبران ۲۸۷ 

فايزر: استقبال از پیچیدگی

فایزر با هر معیاری یک سازمان بزرگ و پیچیده است. این شرکت با داشتن هفتاد و هشت هزار کارمند و بیش از پنجاه میلیارد دلار درآمد، بزرگ‌ترین شرکت داروسازی و تحقیقات دارویی در دنیا است. هنگامی که یان رید در سال ۲۰۱۰ نقش مدیریت ارشد شرکت را بر عهده گرفت، فایزر با چالش‌های مشهودی روبه‌رو بود: تکمیل فرایند ادغام و یکپارچگی شرکت وايِث، پایان دورة حق مالکیت روی پرفروش‌ترین دارو در سطح دنیا با برند لیپیتور، کاهش بهره‌وری تحقیق و توسعه و افت شدید در ارزش بازار شرکت نسبت به دورة اوج آن در ابتدای هزارة جدید از مهم‌ترین چالش‌ها بودند.

فايزر تحت مدیریت یان رید در مواجهه با این چالش‌ها به موفقیت دست یافت و در نتیجه، ارزش سهام این شرکت نیز بالا رفت. چگونه؟ به یک دلیل. رید دریافت که شرکتی به بزرگی و پیچیدگی فایزر نیازمند سبک و سنگین کردن رویکردش در استراتژی و پیاده‌سازی میان واحدهایی مانند محصولات مصرفی، واکسن‌ها و داروهای نوآورانه با بازارهای بالغ و نوظهور است. رید روی این نکته تأکید می‌کند که هر واحدی به رویکرد خاص خودش نسبت به استراتژی نیاز دارد: «شرکت‌های بزرگ و متنوع در یک زمان مشخص در چندین خانه از پالت استراتژی حضور دارند. واحدهای شرکت ما جهانی و متفاوت‌اند و فرهنگ و کانون تمرکز خاص خودشان را دارند.»

صفحه ۲۸۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پروژه شادی

پروژه شادی

دو راهکار مهمی که بیش از همه کمک می‌کرد به خواب بروم، راهکارهایی بود که خودم ابداع کرده بودم. اول این‌که، سعی می‌کردم پیش از آن که زمان خواب فرا برسد، برای رفتن به رختخواب آماده شوم. گاهی اوقات تا دیروقت بیدار می‌ماندم، چون آنقدر خسته بودم که نمی‌توانستم لنزهایم را دربیاورم، عینک زدن هم برایم مانند آن بود که روی قفس طوطی را بپوشانند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات آریانا قلم
مشاهده همه arrow iconSome text some message..