× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

سه‌شنبه‌های ناب

مروری بر کتاب سه شنبه‌ها با موری نوشته‌ی میچ آلبوم

زهرا یوسفی

چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

shorter-link Save Story
فیلم سه شنبه ها با موری (۱۹۹۹) با بازی جک لمون

بعضی از کتاب‌ها می‌توانند نگاه ما را به زندگی تغییر دهند. شاید برای شما هم پیش آمده‌باشد که پس از خواندن یک کتاب زندگی خود را به گونه‌ای دیگر ببینید و سبک زندگی جدیدی را در پیش بگیرید. این نوع از کتاب‌ها ارزش معنوی زیادی دارند که با هیچ شیء مادی قابل قیاس نیستند. نیازی نیست که این دسته از کتاب‌ها داستانی عجیب وغریب و روایت‌های خاصی را ارائه کنند فقط لازم است که محتوای کتاب انسان را با خودش آشتی دهد و به او چگونه دیدن و فکرکردن بیاموزد. کتاب سه شنبه‌ها با موری نیز جزو این دسته از کتاب‌ها است. سه شنبه‌ها با موری در سال 1997 توسط میچ آلبوم نوشته شده است و از همان زمان تاکنون توانسته تبدیل به محبوب‌ترین کتاب بسیاری از افراد شود. این کتاب زندگی و معنی زندگی را به خواننده نشان می‌دهد. خواننده با خواندن کتاب درس‌هایی را می‌آموزد که در هیچ مدرسه و دانشگاهی فرانگرفته است. زندگی به سرعت می‌گذرد و زمان مفهومی ارزشمند است که باید قدر آن به خوبی دانسته شود. در بستر زمان اتفاق‌های تلخ و شیرینی روی می‌دهد که باید یاد بگیریم چگونه با آن‌ها مواجه شویم و هنگام این رویارویی روح خود را به بهترین شکل صیقل دهیم. چیزی که خواندن کتاب را جذاب‌تر می‌کند این است که داستان سه شنبه‌ها با موری واقعی است و برگرفته از ارتباط موری با نویسنده است. میچ آلبوم هرچیزی را نوشته که از این رابطه‌ی باارزش فراگرفته است و آن را در میلیون‌ها نسخه منتشر کرده تا این آموزه را نصیب دیگران کند. تاکنون از این اثر میچ آلبوم بیش از سی و پنج میلیون نسخه فروش رفته که در نوع خود بی‌نظیر است. میچ آلبوم علاوه بر نویسندگی به روزنامه نگاری، اجرا‌ی رادیویی و تلویزیونی، فیلمنامه‌نویسی و نوازندگی مشغول است و بی‌شک تجربیات او در این زمینه‌ها به بهتر شدن نوشته‌هایش کمک زیادی کرده‌است.

سه شنبه ها با موری | نشر قطره

سه شنبه ها با موری | نشر قطره

نویسنده: میچ آلبوم ناشر: قطره قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 48,000 تومان

داستان کتاب سه شنبه‌ها با موری حول محور رابطه میچ آلبوم می‌گردد. سال‌ها قبل موری استاد جامعه‌شناسی میچ آلبوم بود و آشنایی آن‌ها با یکدیگر از آن زمان شروع می‌شد. بعد از سال‌ها بی‌خبری و در پی وقوع اتفاقاتی آن دو باز یکدیگر را می‌بینند. موری به بیماری سختی مبتلاست و رفته‌رفته توانایی خود را از دست می‌دهد و عمرش به زودی به پایان خواهد‌ رسید. با وجود این‌که موری ناتوان شده و حتی قادر به حرکت نیست؛ اما هوشیاری خود را از دست نداده و همچنان می‌تواند زندگی را تحلیل کند و در مورد آن حرف بزند. موری و میچ آلبوم با هم چهارده دیدار دارند و این دیدار در سه‌شنبه‌ها اتفاق می‌افتد. موری در هر جلسه به موضوعاتی حول محور زندگی می‌پردازد و سخنانی می‌گوید که افکار هرکسی را در خصوص زندگی و معنای زندگی متحول می‌کند. موری حرف‌های پیچیده و یا ایده‌آلی نمی‌زند؛ اما گویی به خوبی زندگی را به چنگ گرفته و هر لحظه از زندگی‌ را چونان آب گوارایی می‌نوشد. میچ آلبوم به ضبط تمام این جلسات پرداخته و در نهایت آن‌ها را منتشر کرده‌است.

عنوانی که میچ آلبوم بر دیدار‌های‌ سه‌شنبه نهاده است به ترتیب: درباره دنیا حرف می‌زنیم، درباره تاسف‌ برای خودم حرف می‌زنم، درباره تاسف حرف می‌زنم، درباره مرگ حرف می‌زنیم‌‌، درباره خانواده حرف می‌زنیم، درباره احساسات حرف می‌زنیم، درباره ترس از پیر‌شدن حرف می‌زنیم است.

موری اکنون دیگر زنده نیست اما آموزه‌ها و سخنان او به قدری انسان را به فکر وا می‌دارد که جای خالی چنین مَردی در دنیایی که زندگی سیاه و پوچ انگاشته می‌شود به وضوح خالی است. موری در لحظات پایانی زندگی خود توانایی جسمانی خود را تا حد زیادی از دست داده‌بود اما هیچگاه خودش را نباخت.

میچ آلبوم به همراه موری شوارتز
میچ آلبوم به همراه موری شوارتز

سه شنبه ها با موری | نشر البرز

سه شنبه ها با موری | نشر البرز

نویسنده: میچ آلبوم ناشر: البرز قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود

کتاب سه‌شنبه‌‌ها با موری با ترجمه رضا زارع در دسترس است. ترجمه ‌او روان و ساده است و مخاطب را از منظور اصلی نویسنده گمراه نمی‌کند. سه‌شنبه‌ها با موری کتاب پرحجمی نیست و تنها 192 صفحه دارد بنابراین افرادی که تازه شروع به کتاب‌خوانی کرده‌اند می‌توانند به راحتی این کتاب را به اتمام برسانند و هنگام خواندن داستان جذاب کتاب هیچ‌گونه احساس خستگی نکنند. از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری تعدادی فیلم ساخته شده‌است که آن‌ها نیز درصد رضایت بالایی از مخاطبان داشته‌اند و انتشار فیلم‌ها باعث افزایش فروش کتاب شده‌است. خواندن این کتاب به هرکسی که می‌خواهد زندگی را عمیق‌تر و بهتر ببیند توصیه می‌شود.

فیلم سه شنبه ها با موری (۱۹۹۹)
فیلم سه شنبه‌ها با موری (۱۹۹۹)

سه شنبه ها با موری | نشر شمشاد

سه شنبه ها با موری | نشر شمشاد

نویسنده: میچ آلبوم ناشر: شمشاد قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 38,000 تومان

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

بیگانه | نشر نگاه

بیگانه | نشر نگاه

آلبر کامو ,
22,500 تومان
خشم شدید فیلیپ هوتس

خشم شدید فیلیپ هوتس

ماکس فریش ,
17,000 تومان
صد سال تنهایی | نشر کتابسرای نیک

صد سال تنهایی | نشر کتابسرای نیک

گابریل گارسیا ماركز ,
ناموجود
موسیقی درمانی و تأثیر آن بر افسردگی، اضطراب و استرس

موسیقی درمانی و تأثیر آن بر افسردگی، اضطراب و استرس

سید حسین موسوی ,
15,000 تومان
شب های چهارشنبه

شب های چهارشنبه

آذردخت بهرامی ,
ناموجود
Some text some message..