لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله نگاه نو (۱۳۴)

از هوشنگ ابتهاج به راحتی نمی توان سخن گفت چرا که همواره بیم آن می رود که سخنی مهم ناگفته بماند. سال‌های طولانی است که با ابتهاج دوستی دارم و این پیشینیه مجالی برای شناخت عمیق او و ســخن گفتن درباره شاعر زمانه ماست. از همین جا آغاز می کنم. شاعر بزرگ زمانه ما انسان خاصی است؛ کمی کناره جوست و راه یافتن به حریم دوستی اش دشوار است. با این حال، سرشار از مهر و عاطفه، منظم و دوست داشتنی است. گمانم ســـــال ۱۳۵۰ بود که ابتهاج به رادیو آمد. زمانی که او به رادیو آمد، رابطه ما نزدیک تر، عمیق تر، و صمیمی تر شد. در آن سالها رادیو گرفتار ارتباطات مافیایی بود و کسی که می خواست صدایش از رادیو پخش شود باید از سدهای زیادی عبور می کرد. حضور او در رادیو واکنش های مخالف برخی را برانگیخت و او را آزرده خاطر ساخت. روزی، در گلایه از برخی هنرمندانی که او را آزرده بودند، به من گفت: آقای شجريان من به خاطر شما هنرمندان به این جا آمده ام و چنین کاری را پذیرفته ام، برای خودم که چیزی نمی خواهم. خیلی متأثر شده بود. احساس کردم اشک در چشمانش جمع ش شده است. رویش را برگرداند و اشکش را پنهان کرد و رفت. آن روز دل گرفته شدم که چرا خود را گرفتار رادیو یا دستگاه فرهنگی ای کرده است که شان فرهنگی اش را نادیده می گیرد.

* نوشته زنده یاد محمدرضا شجریان در نگاه نو شماره ۷۳ (اردیبهشت ۱۳۸۶،ص۸۶) که به بزرگداشت امیر هوشنگ ابتهاج (سایه) اختصاص داده شده بود منتشر شد و در این شماره باز چاپ می شود.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 258
  • سال انتشار: 1401
  • ماه انتشار: تابستان
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: تابستان
  • ناشر: نگاه نو

مقالات پیشنهادی

 پس از سال‌ها....

پس از سال‌ها....

کتاب بعد از پایان رمانی است با حجم متوسط و داستانی ساده و قابل‌پیش‌بینی؛ اما در خلال ماجراهای روزمره‌اش، حرف‌های مهم و قابل‌تأملی برای گفتن دارد. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله نگاه نو
مشاهده همه arrow iconSome text some message..