لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فیلمخانه (۲۶)

سفر با پرندگان هیچکاک

هراس از ناشناخته

راجر تورنهیل در فیلم شمال از شمال غربی یک مدیر تبلیغاتی در نیویورک است که به صورت تصادفی با فردی که وجود خارجی ندارد اشتباه گرفته می‌شود. او برای فرار از مخمصه‌ای که در آن گیر افتاده و همچنین برای بازیابی هویت واقعی‌اش سفری را آغاز می‌کند. او در طی این سفر پرماجرایش در صحنه‌ای از فیلم سر از بیابانی وسیع درمی‌آورد. راجر به گمان اینکه قرار است با جورج کاپلان واقعی دیدار کند، به آنجا آمده اما بی‌خبر از آن است که در تله‌ای دیگر به دام افتاده. این بیابان لم‌يرزع ناشناخته و سکوت حاکم بر آن در تضادی دلهره‌آور با نخستین صحنة حضور راجر در فیلم قرار می‌گیرد. برش از آن آسمان‌خراش محل کار راجر در مرکز شهر نیویورک میان آن همه هیاهو و آشوب دنیای مدرن و این بیابان برهوت در وسط یک ناکجاآباد، وحشتی فزاینده ایجاد می‌کند. هجوم آن هواپیمای سمپاش به سمت راجر و گام‌های پرشتاب و هراسان او برای پنهان شدن، تجسمی اضطراب‌آور از مواجهة او با این مکان ناشناخته است. روانی با سکانسِ خلوت ماریون با معشوقه‌اش در اتاق اجاره‌ای یک هتل ارزان‌قیمت شروع می‌شود. از این هتل ارزان‌قیمت در مرکز شهر برشی بزنیم به متل پرت و دورافتادة بیتس که در نیمه‌های شب ماریون را به کام مرگ می‌کشاند. ماریون که از ملاقات‌های پنهانی با سم در هتل‌های ارزان‌قیمت خسته شده، با انگیزة بهبود رابطه‌اش پول‌های کارفرمای خود را می‌دزدد و از شهر خارج می‌شود.

مسعود مشایخی‌راد

صفحه ۴۱

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 176
  • شماره: 26
  • سال انتشار: 1399
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: بهار-تابستان
  • ناشر: فیلمخانه

مقالات پیشنهادی

 سلوک

سلوک

 پس من چه میزان حرف زده‌ام و حرف می‌زنم و حرف می‌زنم بی‌آن‌که دیگری – یا خودم حتی – صدای نفس‌هایم را بشنود و بشنوم؟ حالا باز هم سکوت و سکوت و سکوت. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فیلمخانه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..