× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فیلمخانه (۲۶)

سفر با پرندگان هیچکاک

هراس از ناشناخته

راجر تورنهیل در فیلم شمال از شمال غربی یک مدیر تبلیغاتی در نیویورک است که به صورت تصادفی با فردی که وجود خارجی ندارد اشتباه گرفته می‌شود. او برای فرار از مخمصه‌ای که در آن گیر افتاده و همچنین برای بازیابی هویت واقعی‌اش سفری را آغاز می‌کند. او در طی این سفر پرماجرایش در صحنه‌ای از فیلم سر از بیابانی وسیع درمی‌آورد. راجر به گمان اینکه قرار است با جورج کاپلان واقعی دیدار کند، به آنجا آمده اما بی‌خبر از آن است که در تله‌ای دیگر به دام افتاده. این بیابان لم‌يرزع ناشناخته و سکوت حاکم بر آن در تضادی دلهره‌آور با نخستین صحنة حضور راجر در فیلم قرار می‌گیرد. برش از آن آسمان‌خراش محل کار راجر در مرکز شهر نیویورک میان آن همه هیاهو و آشوب دنیای مدرن و این بیابان برهوت در وسط یک ناکجاآباد، وحشتی فزاینده ایجاد می‌کند. هجوم آن هواپیمای سمپاش به سمت راجر و گام‌های پرشتاب و هراسان او برای پنهان شدن، تجسمی اضطراب‌آور از مواجهة او با این مکان ناشناخته است. روانی با سکانسِ خلوت ماریون با معشوقه‌اش در اتاق اجاره‌ای یک هتل ارزان‌قیمت شروع می‌شود. از این هتل ارزان‌قیمت در مرکز شهر برشی بزنیم به متل پرت و دورافتادة بیتس که در نیمه‌های شب ماریون را به کام مرگ می‌کشاند. ماریون که از ملاقات‌های پنهانی با سم در هتل‌های ارزان‌قیمت خسته شده، با انگیزة بهبود رابطه‌اش پول‌های کارفرمای خود را می‌دزدد و از شهر خارج می‌شود.

مسعود مشایخی‌راد

صفحه ۴۱

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 176
  • شماره: 26
  • سال انتشار: 1399
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: بهار-تابستان
  • ناشر: فیلمخانه

مقالات پیشنهادی

 احتمالا گم شده‌ام

احتمالا گم شده‌ام

کتاب احتمالا گم شده‌ام اولین اثر سارا سالار است. این رمان در سال 1387 توسط نشر چشمه منتشر شد و مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گرفت. سارا سالار برای این کتاب برنده‌ی جایزه‌ی هوشنگ گلشیری شد. احتمالا گم شده‌ام به زبان‌های مختلف، نظیر آلمانی، ایتالیایی و انگلیسی ترجمه شده است. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فیلمخانه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..