لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله رخ نگار (۱)

اساساً دانشگاه در طول تاریخ پس از مدنیت و شهرنشینی پدید آمده است؛ انسان شهرنشین پس از فراغت از کارهای یدی به مسائل دیگری نظر کرد که از دو جنبه قابل‌ملاحظه بود. 

جنبه‌ی اول آن بود که برای حل پرسش‌ها و مسائل عملی آن روزگار شروع به کار فکری و ترسیم مسائلی برای تسهیل امور کرد و دیگری توجه به بحث‌هایی کاملاً نظری بود برای وحدت‌بخشی پدیدارها و کثرت‌ها و تبیین امور از طریق عقلانيت تئوریک و بحث‌هایی که دیگر لزوماً در نگاه اول کارکرد عملی نداشتند. 

اما جنبه‌ی دوم بیش از جنبه‌ی نخست در تولد دانشگاه مؤثر بوده است. 

بدین سبب تا قبل از یونانیان باستان ایده‌ی آکادمی و دانشگاه پدید نیامده بود. با این‌که مصریان و یا بابلیان در بعضی از علوم، مثل رياضيات و يا نجوم پیشرفت‌هایی داشتند اما آنها تغییری در امور ایجاد نکردند و این یونانیان بودند که اولین‌بار برای تبین هستی و وحدت‌بخشی بر کثرت‌ها، عالم را در عقلانيتی تئوریک تبيين کردند. 

آنان در فراغتی که از پس شیوه‌ی زیست‌شان پدید آمده بود و با ارج نهادن به دانش و احترام به عالمان و یادگیری علوم، زمینه را برای رشد علم و پیدایش مراکز علمی مهیا نمودند. 

فلسفه اساساً از آن جهت که نسبتی با تطمیع نیازهای پراتیک و روزمره‌ی بشر ندارد و تلاشی صرفاً انتزاعی و عقلانی برای تبیین عالم و واقعیت‌هاست در همین بستر، در یونان متولد شد.

صفخع ۲۷

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 136
  • شماره: 1
  • سال انتشار: 1399
  • ماه انتشار: بهمن
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: رخ نگار

مقالات پیشنهادی

 پروژه شادی

پروژه شادی

دو راهکار مهمی که بیش از همه کمک می‌کرد به خواب بروم، راهکارهایی بود که خودم ابداع کرده بودم. اول این‌که، سعی می‌کردم پیش از آن که زمان خواب فرا برسد، برای رفتن به رختخواب آماده شوم. گاهی اوقات تا دیروقت بیدار می‌ماندم، چون آنقدر خسته بودم که نمی‌توانستم لنزهایم را دربیاورم، عینک زدن هم برایم مانند آن بود که روی قفس طوطی را بپوشانند. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله رخ نگار
مشاهده همه arrow iconSome text some message..