لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله حرفه: هنرمند (۷۷)

ایده‌ی فصل
تصویر عکاسی به مثابه‌ی رسوب تاریخ: زیگفرید کراکوئرو پس از او

عکاسی، سینما، وکل نمونه‌های تصویرفوتوگرافیک ظاهراً رابطه‌ی ساده و تعریف شده‌ای با تاریخ دارند، که همان بازنمایی یا نمایش رخدادها، شخصیت‌ها، وموضوعات مهم «تاریخی» است. این به عنوان نمونه‌ی چیزی است که در عکاسی (و سینمای) خبری، مستند، و گزارشی می‌بینیم. اما آیا تصویر فوتوگرافیک به خودی خود نسبتی با تاریخ ندارد؟ و از آن سو، درمورد خود تاریخ: آیا فهمی دیگرگونه از تاریخ ممکن است که نه تنها محدود به شخصیت‌ها، رخدادها، وتحولات چشمگیر تاریخی نباشد، که اساسا به جای این مؤلفه‌ها، با درک بطئی‌تر، با میانجی‌تر،پنهان‌تر، و درعین حال بنيانی وسرتاسری تر از تاریخ سروکار داشته باشد؟ پاسخ ما به هر دوی این پرسش‌ها مثبت است، و بحث این شماره که به نوعی ادامه بحث شماره‌ی پیشین، و البته جزئی از پروژه‌ی ادامه‌دارنسبت زبان (امر زبانی، مفهومی، گفتمانی، کلی) با تصویر(امر بصری، دیداری، محسوس، جزئی است، آن را در قالب سه مقاله به بحث می‌گذارد. یک مقاله‌ی تألیفی آغازین، که برخی سویه‌های مهم نسبت غیر بازنمایانه‌ی تاریخ وعکاسی را طرح می‌کند؛ مقاله‌ى مهمی که زیگفرید کراکوئر، نظریه پرداز فرهنگی و نظریه پرداز آشنای سینما در آلمان دوره‌ی جمهوری وایمار در موردعکاسی نوشت؛ و فصلی از کتابی که نظریه‌ی کراکوئر در مورد عکاسی وسینما را تحلیل می‌کند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 175
  • شماره: 77
  • سال انتشار: 1399
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: زمستان
  • ناشر: حرفه: هنرمند

مقالات پیشنهادی

 سرخ سفید

سرخ سفید

در باب تمرکز هزاران پند و نصیحت و مقاله و مستندِ علمی و غیرعلمی در جهان وجود دارد... این‌که ذهن را از گشادی خارج و وادارش کنیم تصویر بسازد و به‌خاطر بیاورد و گاهی هم خودش را خالی کند از تمامِ جهان... کار بزرگ ذهن فراموش کردن است نه به یاد آورد... کارمندِ دون‌پایه‌ی اداره‌ی آمار تمرکز می‌کند و سعی تا یادش برود نویسنده‌ی رمان‌های زرد است... بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله حرفه: هنرمند
مشاهده همه arrow iconSome text some message..