× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله حرفه: هنرمند (۷۷)

ایده‌ی فصل
تصویر عکاسی به مثابه‌ی رسوب تاریخ: زیگفرید کراکوئرو پس از او

عکاسی، سینما، وکل نمونه‌های تصویرفوتوگرافیک ظاهراً رابطه‌ی ساده و تعریف شده‌ای با تاریخ دارند، که همان بازنمایی یا نمایش رخدادها، شخصیت‌ها، وموضوعات مهم «تاریخی» است. این به عنوان نمونه‌ی چیزی است که در عکاسی (و سینمای) خبری، مستند، و گزارشی می‌بینیم. اما آیا تصویر فوتوگرافیک به خودی خود نسبتی با تاریخ ندارد؟ و از آن سو، درمورد خود تاریخ: آیا فهمی دیگرگونه از تاریخ ممکن است که نه تنها محدود به شخصیت‌ها، رخدادها، وتحولات چشمگیر تاریخی نباشد، که اساسا به جای این مؤلفه‌ها، با درک بطئی‌تر، با میانجی‌تر،پنهان‌تر، و درعین حال بنيانی وسرتاسری تر از تاریخ سروکار داشته باشد؟ پاسخ ما به هر دوی این پرسش‌ها مثبت است، و بحث این شماره که به نوعی ادامه بحث شماره‌ی پیشین، و البته جزئی از پروژه‌ی ادامه‌دارنسبت زبان (امر زبانی، مفهومی، گفتمانی، کلی) با تصویر(امر بصری، دیداری، محسوس، جزئی است، آن را در قالب سه مقاله به بحث می‌گذارد. یک مقاله‌ی تألیفی آغازین، که برخی سویه‌های مهم نسبت غیر بازنمایانه‌ی تاریخ وعکاسی را طرح می‌کند؛ مقاله‌ى مهمی که زیگفرید کراکوئر، نظریه پرداز فرهنگی و نظریه پرداز آشنای سینما در آلمان دوره‌ی جمهوری وایمار در موردعکاسی نوشت؛ و فصلی از کتابی که نظریه‌ی کراکوئر در مورد عکاسی وسینما را تحلیل می‌کند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 175
  • شماره: 77
  • سال انتشار: 1399
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: زمستان
  • ناشر: حرفه: هنرمند

مقالات پیشنهادی

 طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

ادیسه داستانی است که در آن خانه و وطن عقوبت و پاداش است و قهرمان تا جایی قهرمان است که برای آن بجنگد؛ با انسان، با دریا، با خدا؛ حتی خانه‎ هایی را ویران کند و آتش زند. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله حرفه: هنرمند
مشاهده همه arrow iconSome text some message..