× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله اندیشه پویا (۷۳)

من لیبرال دموکرات هستم
گفت‌وگو با محمود احمدی نژاد، سیاستمداری که سؤال را با سؤال پاسخ می‌دهد

به راحتی هر چیزی را انکار می‌کند، اگر ممکن باشد حتا شاید بدش نیاید که ریاستش بر دولت در سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ را هم انکار کند. به گمانم این را یک بار به شوخی نیز در میانه گفت و گو به او گفتم. انکار می‌کند که وزرایی همچون صفار هرندی انتخاب او بوده‌اند. انکار می کند که وزرایش وزیر او بوده‌اند و نشانه‌ای هم نمی‌دهد که انتخاب اول او برای وزارت ارشاد یا وزارت اطلاعات یا وزارت کشور یا وزارت علوم چه کسی بوده است؟ او گذشته را انکار می‌کند. انکار می‌کند که در دوران دانشجویی در دانشگاه علم و صنعت موافق انقلاب فرهنگی بوده است. انکار می‌کند کـه در حلقه‌ای از علم وصنعتی‌ها بوده است، رفقایی که در دولت او به وزارت و معاونت رسیدند. و انکار می‌کند که دوران ریاست جمهوری او برای ما دوران اضطراب و ترس بوده است. انکارهایش گاه حرص آدم را در می‌آورد. توقیف‌ها و بازداشت‌ها و احضارهای دوره ریاست جمهوری او انگار که همین دیروز بودوفراموش نشده است. بر خلاف سکوت نسبی خاتمی در برابر توقیف‌ها و بازداشت‌ها که به محافظه کاری او تعبیر می‌شد، سکوت احمدی نژاد در برابر بگیروببندها ظاهری تأییدآمیز داشت. نه فقط او که هیچ کس در دولت و اطراف و اکناف او هم نبود که حقوق شهروندی و لزوم آزادی سیاسی و مطبوعاتی را در آن دوره متذکر شود. در آن دوره انگار اهالی فرهنگ بیخ دیوار گیر افتاده بودند و هیچ ملجئی نبود. وزیر ارشاد شاخص او صفار هرندی بود. معاون مطبوعاتی شاخص او محمدعلی رامین بود که همان روز اولی که در دفتر کارش حاضر شد، خودکارش را درآورد و دسـتور تعطیلی روزنامه سرمایه را امضا کرد. (جامعه و توس و نشاط در کار نبود و او چاره‌ای نداشت که برای دست گرمی، دق دلی خود را سر سرمایه‌ی حسین عبده تبریزی خالی کند.) وزرای دیگر او هم چهره‌هایی همچون محسنی‌اژه‌ای و پورمحمدی بودند. احمدی نژاد حالا در این گفت‌وگو، چنان که خواهید خواند، می‌خواهد حساب او را از همه آن‌ها که وزیر و رفیقش بودند جدا کنیم، می‌گوید که این نام‌ها را رها کنیم. اما مگر این نام‌ها تا پایان حضورشان در دولت، ما را رها کردند؟

رضا خجسته رحیمی

صفحه ۴۱

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 148
  • شماره: 73
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: اردیبهشت و خرداد
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: اندیشه پویا

مقالات پیشنهادی

 مهاجرت، کنده‌شدن از جا، جا کَن شدگی

مهاجرت، کنده‌شدن از جا، جا کَن شدگی

بر این پهنۀ خاک چیزی هست که به رغم ما ادامه می‌دهد، نفس بودن به راستی موکول به بودن ما نیست، و این خوب است، خوب است که جلوه‌های بودن را به غم و شادی ما نبسته‌اند، خوب است که غم ما، با استناد به قول شاعر «اگر غم را چو آتش دود بودی» دودی ندارد، تا جهان جاودانه تاریک بماند. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله اندیشه پویا
مشاهده همه arrow iconSome text some message..