لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
توجه: سفارش شما روز یکشنبه 23 بهمن تحویل پست داده خواهد شد.
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

کودتای ایرانی 28 مرداد، قرنی، نوژه

نویسنده:
مارک گازیوروسکی

از دغدغه‌های مارک گازیوروسکی در دست کم سه‌دهه‌ی اخیر، بررسی دخالت‌های آمریکا در ایران طی دوره‌های متفاوت، و مشخصاً، نقش سی آی ای و وزارت امورخارجه‌ی این کشور در تحولات مهم تاریخ معاصر ایران بوده. ایران سده‌ی چهارده شمسی سه کودتای مهم به خود دیده: ۲۸ مرداد، قرنی، و نوژه. در هر سه‌ی این رخدادها ردپای ایالات متحد هویدا است. چهار مقاله‌ی بخش اول این کتاب، گزارش نویسنده است از این سه کودتا، بر پایه‌ی اسنادی قدیمی و نویافته در آرشیوهای عمدتا آمریکایی و بریتانیایی و همچنین گفت وگو با بسیاری از نقش آفرینان ایرانی و خارجی این کودتاها. بخش دوم کتاب، شامل دو مقاله است با این پرسش مرکزی که «آیا در ایران بعد انقلاب اسلامی، آمریکا قصد براندازی نظام نوآمده را داشت؟» هر دو مقاله، با تمرکز روی اسناد به جامانده از سفارت ایالات متحد در ایران، روابط آمریکایی‌های حاضر در ایران و نیروهای اطلاعاتی این کشور را با طیف‌ها و چهره‌های سیاسی گوناگون توضیح می‌دهند، و در انتها به پاسخی متفاوت از باورهای جاافتادهی معمول به آن پرسش کانونی می‌رسند.

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 برای تلاش کردن هیچ‌وقت دیر نیست

برای تلاش کردن هیچ‌وقت دیر نیست

هاروکی موراکامی Haruki Murakami در ۱۲ ژانویه ۱۹۴۹ در توکیو‌ی ژاپن متولد شد. او بیشتر آثار خود را در سبک رئالیسم‌ جادویی و سورئالیسم می‌نویسند. «کافکا در کرانه»، «از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم؟»، « اول شخص مفرد» و... از جمله آثار مطرح او هستند. او برای نوشتن آثار خود موفق به دریافت جوایز متعددی مانند جایزه اورشلیم، جایزه نوما، جایزه فرانتس کافکا و... شده است. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات چشمه
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی بهرنگ رجبی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..