لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چکاندن دیریا در چشم در آمدی بر انسان شناسی فرهنگی هرمزگان

نویسنده:
بنیامین انصاری نسب

سرعت تحولات فرهنگ ایرانی به واسطه توسعه شتابان، بسیاری از عناصر میراث فرهنگی در این سرچشمه‌های فرهنگی را به عـرصه فراموشی سپرده است، به همین دلیل نقـش مؤلفان و محققان فرهنگی محلی همانند کنشگران نجات بخشی است که در میانه غفلت سیستماتیک مردم و نهادها از ارزش میراث تاریخی‌شان، آنها را ثبت کرده و گاه تذکری به مردم برای هوشیار شدن نیز بدهند. نوشتارهای محققانه حول حوزه‌های فرهنگی خاص مانند آنچه در این کـتاب درباره حوزه فرهنگی هرمزگان شاهد هستیم را از دو سطح باید مد نظر قرار داد: سطح اول، سطح محلی و خواص آنهاست که ما را با شیوه‌های زیست اجتماعی در قلمرو جغرافیای فرهنگی هرمزگان آشنا می‌کند و بخشی از روح خلاقه مردم آنجا برای معنابخشـی به زندگی را به ما نشان می‌دهد. سطح دوم، سطح کلان است، سطحی که می‌توان آن را از یک سو در قلمرو فهم پهنـه فرهنگی ایران بزرگ دید و در ایـن اجتماع فرهنگ‌های هرمزگان را به مثابه یکی از سرچشمه‌های فرهنگی ایران بزرگ دانست و فهمید، از سوی دیگر در سطح کلان انسانی، حوزه فرهنگی هرمزگان بخشی از ذخیره جهان انسانی در طی تاريـخ خودش اسـت. این مردم نیـز همانند هر فرهنگ دیگری در جهان نمایانگر خلاقیت انسان‌ها برای امکان پذیر کردن زندگی جمعی و معنابخشـی بدان هستند. هـر چند در ایران امروز مـا، هنوز مفروضات سیاست گذاری‌های فرهنگی و حتى حوزه فرهنگ عمومی رسمی توجه چندانی به ارزشمندی و غنای حوزه‌های فرهنگی خاص ندارد، ولی در کنار توجه محققان متواضعی که به صورت خویش فرما بـه سـنت‌های فرهنگی پرداخته‌اند، حرکت امیدبخش در میانه مردم و نسل‌های جدید را می‌توان دید که برای هویت فرهنگی‌شان متوجه ذخیره‌های تاریخی جامعه خودشان شده‌اند و به نوعـی تلاش برای بازسازی و بازخوانی آنها را شروع کردند. در هم افزایی ناشی از فعالیت فکری فرهنگی محققان خویش فرما و مردم علاقه‌مند بـه میراث فرهنگی تاریخی‌شان، شاهد نوعی انرژی جمعی برای ارتقا و توسعه فرهنگی محلی هستیم که در این میانه، ضـرورت درکی عمیق از فرهنگ گذشته و امروز بسیار اهمیت پیدا می‌کند؛ درکی که بتواند ناقل و مترجم امانتداری از فرهنگ گذشته برای مخاطبان امروز باشد.

مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هجرت در مکان سکونت در زبان

هجرت در مکان سکونت در زبان

جومپا لاهیری در لندن به دنیا آمد و سه ساله بود که خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کردند. مادر جومپا اما پس از دوبار مهاجرت، حاضر به پذیرفتن فرهنگ ینگۀ دنیا نبود. با سرسختی در برابر کنار گذاشتن ساری، تغییر عادات غذایی و رفتاری مقاومت می‌کرد، برای مادر او، آمریکایی‌شدن و حتی شبیه آمریکایی‌ها شدن شکستی تمام عیار بود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهامه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..