لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

هرمنوتیک پزشکی و پدیدار شناسی سلامت

نویسنده:
فردریک اسفنایوس

پیشگفتار

خواندن کتاب فردریک اسفنایوس مایه مسرت است. او نه تنها درک تیزهوشانه‌ای از طیف وسیعی از موضوعات و شخصیت‌ها در هر دو حوزه پزشکی و فلسفه از خود نشان می‌دهد، بلکه توانسته آن‌ها را به روشی نوآورانه با هم جمع کند تا به نحوی اقناعی اثبات شود که این دو رشته مهم می‌توانند و، در نهایت، باید متقابلاً روشنگر باشند. اسفنایوس بر این نظر است که پزشکی مضامینی ژرف اما ندرتاً صریح را افشا می‌کند که درک مناسبشان به یک تبیین پدیدارشناختی و هرمنوتیکی دقیق می‌انجامد. از سویی دیگر، اثبات می‌شود که رویکردهای فلسفی خاص - به ویژه پدیدارشناسی هایدگر و هرمنوتیک گادامر - این توان بالقوه تاکنون بالفعل نشده را دارند تا این مضامین را تبیین نمایند؛ مضامینی که مدت‌های مدید درون پزشکی غرب مدفون مانده‌اند نتیجه‌ای که «قرائت» اسفنایوس از این مضامین حاصل می‌آورد، یک هستی‌شناسی و معرفت‌شناسی جسورانه و مهم از پزشکی - از مفاهیم محوری مانند «سلامت» و «ناخوشی» گرفته تا آنچه عموماً «رابطه پزشک-بیمار» خوانده می‌شود، و تا تفسیری مفید از «روش‌ها» و «اهداف» پزشکی - است.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 عشق، شغل، فلسفه سه چیزی است که در زندگی اهمیت دارد

عشق، شغل، فلسفه سه چیزی است که در زندگی اهمیت دارد

آلن دوباتن بیش از هرچیز دیگری نویسنده است. نویسنده‌ای که از فلسفه و روان‌شناسی در نوشته‌هایش وام می‌گیرد و آنچه او را متمایز می‌کند، نگاه دقیق و وسواس‌گونه‌ی اوست، البته نگاهی انتقادی. الن دو باتن به موضوعات مختلفی هم‌ چون عشق، سفر، شغل، فلسفه و روان‌کاوی می‌پردازد؛ اما نقطه‌ی اشتراک همه‌ی این‌ها انسان و جایگاه و ارزش او در مناسبات مختلف است. اگر نگاهی به عناوین کتاب‌های او بیندازیم این مسئله روشن می‌شود که او مفاهیم عمیق انسانی را هدف قرار داده است بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهامه
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمدرضا اخلاقی منش
مشاهده همه arrow iconSome text some message..