× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

من چگونه اروین یالوم شدم

نویسنده: اروین د. یالوم

در آخر، در خیال و رویا به چیزی فکر کردم که سنگ‌بنای نوشتن داستان شد. به این فکر کردم که «چه می‌شد اگر فریدریش نیچه، در لحظه‌ای از تاریخ قرار می‌گرفت که طبق نوشته‌های چاپ‌شده خودش، روان‌درمانی را پایه‌گذاری و از همان‌جا برای درمان خودش استفاده می‌کرد.»

اغلب به این فکر می‌کردم که چقدر حیف شد که امکان ندارد داستان را ده سال جلوتر بکشم و نیچه و فروید را روبه‌روی هم قرار دهم. واقعا چه رودررویی شفابخشی می‌شد اگر این دو نابغه برجسته همدیگر را می‌دیدند؛ یک فیلسوف و یک روانکاو. اما متاسفانه تاریخ همکاری نمی‌کرد.  در 1882، فروید هنوز دانشجوی جوان پزشکی بود و هیچ شهرتی به هم نزده بود و درست در همان زمان، نیچه از مشکلات فاجعه‌بار روانی رنج می‌برد و همین مشکلات روانی باعث شد تا پایان عمرش دچار جنون و شیدایی شود. (احتمالا مبتلا به سیفلیس بوده)

اگر فروید را کنار بگذاریم، نیچه با چه کسی می‌توانست برای کمک گرفتن مشورت کند؟ طبق تحقیقات تاریخی من، هیچ مدرکی از وجود درمانگرهای تجربی در «وین» وجود ندارد و نه‌تنها در «وین» که در هیچ جای دنیا این درمان‌ها دیده نمی‌شد. چون رشته روان‌درمانی هنوز زاده نشده بود و همان‌طور که قبلا  مطرح کردم، ما فروید را «پدر روانکاوی» می‌شناسیم. ولی او خیلی بیش از این‌ها بود: او به خودی خود، پدر روان‌درمانی هم بود.

صفحه 308


قیمت: 39,500 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به هر حال، ما به شیوه‌های مختلف حواس خودمان را پرت می‌کنیم

به هر حال، ما به شیوه‌های مختلف حواس خودمان را پرت می‌کنیم

شاید بهترین نمونه حواس‌پرت کردن خودخواسته در عصر مدرن در اغلب موارد استفاده از فناوری‌‌ای باشد که احاطه‌مان کرده است – تلویزیون، فیلم، اینترنت، تلفن همراه و غیره. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

 معنا درمانی

معنا درمانی

16,000 تومان
 انسانی بسیار انسانی

انسانی بسیار انسانی

ناموجود
 کلیسای جامع و چند داستان دیگر

کلیسای جامع و چند داستان دیگر

28,500 تومان
 مکبث

مکبث

35,000 تومانSome text some message..