× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

من چگونه اروین یالوم شدم

نویسنده:
اروین د. یالوم

در آخر، در خیال و رویا به چیزی فکر کردم که سنگ‌بنای نوشتن داستان شد. به این فکر کردم که «چه می‌شد اگر فریدریش نیچه، در لحظه‌ای از تاریخ قرار می‌گرفت که طبق نوشته‌های چاپ‌شده خودش، روان‌درمانی را پایه‌گذاری و از همان‌جا برای درمان خودش استفاده می‌کرد.»

اغلب به این فکر می‌کردم که چقدر حیف شد که امکان ندارد داستان را ده سال جلوتر بکشم و نیچه و فروید را روبه‌روی هم قرار دهم. واقعا چه رودررویی شفابخشی می‌شد اگر این دو نابغه برجسته همدیگر را می‌دیدند؛ یک فیلسوف و یک روانکاو. اما متاسفانه تاریخ همکاری نمی‌کرد.  در 1882، فروید هنوز دانشجوی جوان پزشکی بود و هیچ شهرتی به هم نزده بود و درست در همان زمان، نیچه از مشکلات فاجعه‌بار روانی رنج می‌برد و همین مشکلات روانی باعث شد تا پایان عمرش دچار جنون و شیدایی شود. (احتمالا مبتلا به سیفلیس بوده)

اگر فروید را کنار بگذاریم، نیچه با چه کسی می‌توانست برای کمک گرفتن مشورت کند؟ طبق تحقیقات تاریخی من، هیچ مدرکی از وجود درمانگرهای تجربی در «وین» وجود ندارد و نه‌تنها در «وین» که در هیچ جای دنیا این درمان‌ها دیده نمی‌شد. چون رشته روان‌درمانی هنوز زاده نشده بود و همان‌طور که قبلا  مطرح کردم، ما فروید را «پدر روانکاوی» می‌شناسیم. ولی او خیلی بیش از این‌ها بود: او به خودی خود، پدر روان‌درمانی هم بود.

صفحه 308


دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به هر حال، ما به شیوه‌های مختلف حواس خودمان را پرت می‌کنیم

به هر حال، ما به شیوه‌های مختلف حواس خودمان را پرت می‌کنیم

شاید بهترین نمونه حواس‌پرت کردن خودخواسته در عصر مدرن در اغلب موارد استفاده از فناوری‌‌ای باشد که احاطه‌مان کرده است – تلویزیون، فیلم، اینترنت، تلفن همراه و غیره. بیشتر بخوان
 روان‌درمانی وجودی: جستاری در باب گریزناپذیرترین دغدغه‌های هستی

روان‌درمانی وجودی: جستاری در باب گریزناپذیرترین دغدغه‌های هستی

«روان‌درمانی وجودی» (1980) نوشته‌‌ی اِروین دیوید یالوم (1931)، روان‌پزشک برجسته‌ی آمریکایی و نویسنده‌ی اثرِ پیشگامانه‌ای چون «نظریه و کاربستِ روان‌درمانیِ گروهی»، یکی از تأثیرگذارترین آثار یالوم در باب فلسفه‌ی وجودی و رویکردهای آن به روان‌درمانی خطاب به کارآزمودگان بالینی است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب پارسه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم اروین د. یالوم
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی اعظم خرام
مشاهده همه arrow iconSome text some message..