لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

محمود توکلی؛ سیمایی ناشناخته در «نهضت ملی ایران»

نویسنده:
مجید رهباری

سرآغاز

دهه ۱۳۴۰، که «عصر طلایی» ادبیات و هنر معاصر ایران شناخته می‌شود، در میدان تنگ و پرخطر سیاست نیز نمودهایی داشته است. معمولاً این دوره، به دلایلی، کمتر از دوره‌های قبل و بعد آن مورد توجه است. دوره پیش از آن، سال‌های پرماجرای پس از شهریور ۱۳۲۰ و جنبش اجتماعی ملی کردن صنعت نفت است. در دوره پس از آن، در پی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و بسته شدن کامل فضای سیاسی ایران، زبان اعتراض دگرگون می‌شود و در مدتی کوتاه و گستره‌ای محدود، همزمان حماسه و فاجعه می‌آفریند. پیداست که این دو دوره جالب تر از سال‌های يأس و شکست و تلاش برای برخاستن از زمین است. از سوی دیگر باید پذیرفت که با نگاه امروز، بسیاری از نوشته‌های بازمانده از آن سال‌ها را پرگو و کم مایه، گرفتار توطئه اندیشی یا توضیح واضحات، و البته کسالت بار می‌یابیم. با این حال پیش زمینه‌های رویدادهای سال‌های بعد را در همین گذشته باید یافت و از آن فراتر، هر برگ تاریخ ایران ارزش کاویدن و شناختن را دارد.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چهل نامه کوتاه به همسرم

چهل نامه کوتاه به همسرم

ای عزیز!راست می‌گویم.من هرگز یک قدم جلوتر از آنجا که هستم را ندیده‌ام.قلمم را دیده‌ام چنان‌که گویی بخشی از دستِ راستِ من است؛ و کاغذ را.من هرگز یک قدم جلوتر از آنجا که هستم را ندیده‌ام. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات جهان کتاب
مشاهده همه arrow iconSome text some message..