لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مارکسیسم و هنر آوانگارد

نویسنده:
تی یردو دوو

تی یری دو دوو، فیلسوف بلژیکی، نظریه پرداز و تاریخ نگار هنرمدرن، در این کتاب به بررسی انتقادی آثار چهار تن از برجسته ترین چهره‌های هنر آوانگارد دهه‌های ۵۰ و ۶۰ قرن بیستم می‌پردازد: بويس، وارهول، کلن، و دوشان. «نخ یا رشته قرمز»ی که این چهار آوانگاردیست را به هم ربط می‌دهد اقتصاد سیاسی مارکس است، چارچوبی که به نویسنده امکان می‌دهد تحلیلی رادیکال از ارتباط پول و مدرنیته هنری به دست دهد. عناوین فصل‌ها گویای گفتمان مارکسی نویسنده‌اند: آخرین پرولتر، دلال مرده ، سرمایه‌دار مدرن، وماشين تكميل شده؛ گفتمانی که نشان می‌دهد در عصر سلطه سرمایه ، که به تعبیر مارکس «همه چیز قابلیت کالا شدن را دارد»، می توان آثاری را با «ارزش» نازل اما «قیمت» هنگفت به مصرف رساند، و باید با اندوه پذیرفت که هنر را «ارزش مبادله‌ای» بازار سرمایه بلعیده و در خود تحلیل برده است. کتاب دو دوو گامی بلند در جامعه شناسی هنر مدرن است و پژوهشگران هر دو حوزه هنر و جامعه از آن محظوظ خواهند شد.

پشت جلد

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

ادیسه داستانی است که در آن خانه و وطن عقوبت و پاداش است و قهرمان تا جایی قهرمان است که برای آن بجنگد؛ با انسان، با دریا، با خدا؛ حتی خانه‎ هایی را ویران کند و آتش زند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگستان هنر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی مشیت علایی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..