کتاب فرشتگان و شیاطین

نویسنده: دن براون

گونتر گلیک روی نیمکتی در اتاقکِ بازداشتِ دفترِ گاردِ سوییسی نشسته بود. به درگاهِ تمامِ خدایانی که اسم‌شان را می‌دانست دعا می‌کرد. تو رو خدا خواب و خیال نباشه... مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی‌اش بود. مهم‌ترین لحظه‌ی زندگیِ هر کسی بود. تمامِ خبرنگارهای دنیا در آن لحظه آرزو می‌کردند که جای گلیک می‌بودند. با خودش گفت بیداری الان! تبدیل شدی به ستاره. الان دان راتِر[1] گریه‌ش گرفته!

ماکری هم کنارش نشسته بود و او هم تا حدی مات و مبهوت به‌نظر می‌رسید. جای تعجب نداشت. نمی‌شد سرزنشش کرد. علاوه‌بر آن‌که سخنرانیِ کامرلنگو را انحصاری پخش کرده بودند، هم عکس‌های ترسناکِ کاردینال‌ها و پاپ را برای دنیا مخابره کردند و هم تصویرِ زنده‌ی مخزنِ پادماده و شمارشِ معکوسش را. باورم نمی‌شه!


1- دان راتِر (Dan Rather) روزنامه‌نگارِ آمریکایی و مجریِ اخبارِ شبکه‌ی سی‌بی‌اس که در دهه‌ی ۸۰ تا 2000 جزوِ مشهورترین و تأثیرگذارترین روزنامه‌نگارانِ آمریکا به حساب می‌آمد. 

متاسفانه این کتاب موجود نیست

کتاب فرشتگان و شیاطین

متاسفانه این کتاب موجود نیست

دیدگاه‌ها

علیرضا ۱۴۰۰/۰۴/۳۱

کتاب قطور است ولی حوصله آدم را سر نمی برد ببه خصوص اگر آلبوم هانس زیمر برای اقتباس سینمایی این کتاب را نیز همزمان با مطالعه گوش دهید.کسانی که به اطلاعات عمومی مخصوصا موضوعات مرموزتر و پیچیده تر علاقه دارند از خواندن سری کتاب های دن براون پشیمان نمی شوند.جذابیت خطابه خوانی شخصیت های اصلی در باب تقابل علم و دین را هم به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت چه بسیار پخته و سنجیده شده نوشته شده بودند.

مطالب پیشنهادی

قتل خانوادگی، نفت و اف‌بی‌آی

مرور و بررسی کتاب قاتلان ماه گل اثر دیوید گرن

او هم یک قهرمان است

معرفی کتاب دکتر ژیواگو نوشته‌ی بوریس پاسترناک

چرا زندگی بهتری نمی‌سازیم؟

مروری بر کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید نوشته‌ی جفری یانگ و جنت کلوسکو

کتاب های پیشنهادی