کتاب فرزند زمان

نویسنده: جوزفین تی

گرانت روی تخت بلندِ سفیدش دراز کشیده و به سقف خیره شده بود. با نفرت به آن زل زده بود. جای آخرین ترک‌های سطح روشن تمیزش را از بر بود. روی آن نقشه ها کشیده و در آنها سیاحت کرده بود؛ رودخانه ها جزیره ها و قاره ها از آن بازیها حدسی ساخته و چیزهای پنهانش را کشف کرده بود؛ صورت ها، پرنده ها و ماهی‌ها رویش محاسبات ریاضی طرح کرده و دوران کودکی اش را از نو کشف کرده بود؛ معادله ها، زاویه ها، مثلث‌ها عملاً کار دیگری جز آنکه نگاهش کند، نمی توانست بکند از تماشایش بیزار بود به آن کوتوله گفته بود تختش را کمی بچرخاند تا شاید بتواند گوشه تازه ای از سقف را برای اکتشاف ببیند ولی به نظر می‌رسید در آن صورت تقارن چیدمان اتاق به هم می‌خورد و جایگاه تقارن در بیمارستان‌ها کمی پایین تر از «تمیزی» و خیلی بالاتر از دینداری بود هر چیزی خارج از این توازی بی حرمتی به بیمارستان بود.

آن کوتوله از او پرسیده بود چرا کتاب نمی‌خواند چرا هیچ کدام از آن رمانهای جدید گرانقیمتی را که دوستانش مدام برایش می آوردند، نمی خواند. آدم‌های زیادی به این دنیا آمدن و کلمات خیلی زیادی نوشته شده هر لحظه میلیون ها کلمه از خبرگزاری‌ها بیرون می‌آد. فکرش هم وحشتناکه.

کوتوله گفت: «يُبس به نظر مرسی»


افزودن به پاکت خرید 109,000 تومان

کتاب فرزند زمان

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

رمانی جذاب با طعم تلخ حقیقت

درباره‌ی کتاب لالایی برای دختر مرده نوشته‌ی حمیدرضا شاه‌آبادی

علت این قتل چیست؟

درباره‌ی کتاب شکار کبک نوشته‌ی رضا زنگی‌آبادی

بهترین جایگزین‌ها برای رمان‌های جنایی آگاتا کریستی چه کسانی هستند؟

مارگارت میلار، جوزفین تی و روت رندل همگی در هنرِ ساخته و پرداخته کردن رمان‌های پلیسیِ بی‌عیب‌و‌نقص تبحری استادانه داشتند

افزودن به پاکت خرید 109,000 تومان