لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

غرب چگونه غرب شد؟

نویسنده:
صادق زیباكلام

پیش‌تر گفتیم که برای فهم آنچه عصر روشنگری و خردگرایی لقب گرفته است و در نتیجه آن بود که مدرنیته و تمدن امروزی غرب به تدریج از قرن هجدهم شکل گرفت، ما چاره‌ای جز کنکاش پیرامون اسباب و علل رویدادهای تاریخی‌ای که در اروپا رخ داد نداریم. به بیان دیگر، از نظر فکری و معرفتی غرب امروز ریشه در جریانی دارد که تحت عنوان «روشنگری» و «خردگرایی» در اروپا به وجود آمد، و درک «روشنگری» و «خردگرایی» در گرو فهم نحوه عبور اروپا از قرون وسطی و ورود آن به دوره جدید است؛ این خروج رنسانس نامیده می‌شود. «رنسانس» را به فارسی «نوزایی» ترجمه کرده‌اند، اما برای گرفتار نشدن در باتلاق تعریف اجازه دهید ما همان لفظ رنسانس را به کار ببریم.

صفحه 86

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پرنده‌‌ی من

پرنده‌‌ی من

امیر به طرف آینده می‌رود. عاشق آینده است. گذشته را دوست ندارد، آن همه گذشته زنانه‌ای که نه از دیوار پریدن دارد نه دوچرخه‌سواری نه فوتبال در محله. گذشته‌ای پر از پچ‌پچه و حرف‌های درگوشی و خاله‌بازی است. گذشته‌ای که به زیرزمین‌های تاریک و پستوها منتهی می‌شود. امیر حاضر نیست حت یک قدم با من به عقب برگردد. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات روزنه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم صادق زیباكلام
مشاهده همه arrow iconSome text some message..