× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

علم

نویسنده:
استیو فولر

در پایان سده نوزدهم، یعنی در روزگاری که دانش علمی به منزله عالی‌ترین شکل دانش تلقی شد که باید به تمامی جنبه‌های زندگی ما راه پیدا کند، نقش دانشمندان به آسانی از راهب به کشیش ارتقا یافت. در این مرحله، علم، از رهگذر آراستن جهان از نظر فناوری، و نیز از رهگذر جایگاهی که به واسطه یاد دادن مقدماتی‌ترین مبانی‌اش در تحصیلات عمومی، به دست آمده بود وارد مرحله تبلیغی-ابلاغی کنونی‌اش شد. وحی منزل پیشرفت، با ابراز نگرانی از پس‌روی و تباهی جامعه در صورت نپیمودن خط علم، به منزله روایت رستگاری گیتی‌گرا به کار آمد. باید پرسید هزینه‌های دقیق مادی، روحی و فرهنگی جایگزین کردن کاروبار عادی مردم با کارهای «علمی»تر چه میزان است؟ چگونه کسی می‌تواند نشان دهد علم می‌تواند سنت را بهتر کند، البته اگر آن را یکسره برنیندازد؟ در چنین حال و هوایی بود که هانری دو سن سیمون (1760-1825) اقتصاددان سیاسی فرانسوی و اصلاح‌گر اجتماعی، نخست «سوسیالیسم» را به منزله طرحی برای سازمان‌دهی علمی مجدد کل جامعه پیشنهاد داد.

از دید سن سیمون، «علم» رویای افلاطون را برای ایجاد آکادمی‌ای حقیقت می‌بخشید که در آن، رهبران آینده تحت کلی‌ترین و انتزاعی‌ترین اصول تربیت شوند تا بتوانند هرگونه رویدادی را پیش‌بینی و تصریح کنند. کانون این آموزش باید در نهاد مهندسی عمران پا می‌گرفت و رهبران کسب‌و‌کار باید بی‌میانجی در ایجاد آن مشارکت می‌کردند تا نسل آینده «ناخدایان صنعت» در آن به ثمر برسد. دانشگاه باید خانه رهبران دینی می‌ماند ولی ایشان باید با تنزل مقام، به کار استمرار ایدئولوژی برای کسانی، مثلا در حرفه‌های پزشکی و حقوق، سرگرم می‌شدند که نوع مدرن «پاسداران» افلاطون به‌شمار می‌رفتند و کارشان این می‌شد که به مردم بگویند تغییراتی که در محیط‌شان روی می‌دهد به‌راستی به سود خودشان است تا ایشان آرام باشند.


دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هوای نوجوانان را داشته باشیم

هوای نوجوانان را داشته باشیم

هوش هشتگانه‌ی گاردنر کتابی‌ست درباره‌ی توانایی‌ها و ضعف‌های انسانی و راه‌های استفاده درست از استعدادها و تقویت کاستی‌های ذهن را آموزش می دهد. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات گمان
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمد ابراهیم محجوب
مشاهده همه arrow iconSome text some message..