لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

صنعت و امپراتوری

نویسنده:
اریک هابسبام

فقر بریتانیایی‌ها به خودی خود عاملی مهم در ایجاد مشکلات اقتصادیِ سرمایه‌داری بود، چراکه امکان گسترش بازار بریتانیا را برای محصولات داخلی سخت محدود می‌کرد. این واقعیت آن‌گاه آشکار می‌شود که مصرف سرانه‌ی کالاهای مورد استفاده‌ی عمومی مردم را که بعد از دهه‌ی ۱۸۴۰ (در «سال‌های طلایی» عصر ویکتوریا) رشدی شتابان داشت، با مصرف راکد این کالاها در سال‌های قبل مقایسه کنیم. بدین گونه، یک بریتانیایی متوسط بین سال‌های ۱۸۱۵ و ۱۸۴۴ سالیانه چیزی کم‌تر از ۲۰ پوند شکر مصرف می‌کرد. در دهه‌ی ۱۸۳۰ و اوایل دهه‌ی ۱۸۴۰ مصرف او به ۱۶ تا ۱۷ پوند در سال کاهش یافت، اما در ده سال بعد از ۱۸۴۴ مصرف این فرد بالا رفت و به ۳۴ پوند رسید. در طول سی سال بعد از ۱۸۴۴ به ۵۳ پوند افزایش یافت و تا دهه‌ی ۱۸۹۰ بین ۸۰ و ۹۰ پوند نوسان داشت. اما نه اقتصاد نظری و نه اقتصاد عمليِ نخستین مراحل انقلاب صنعتی به قدرت خرید کارگر، که مزد آن به‌طور کلی چیزی بالاتر از سطح حداقل معیشت نبود، پشتگرمی نداشت. آن‌گاه که بخشی از این جمعیت چندان پول به‌دست می‌آورد که آن را در خرید کالاهایی مشابه با آنچه «از او بهتران» می‌خریدند، صرف کند (و این حادثه‌ای بود که گهگاه به هنگام ترقی اقتصادی روی می‌نمود)، طبقه‌ی متوسط از این دست و دلبازی گستاخانه زبان به شکوه می‌گشود یا آن را به ریشخند می‌گرفت. 

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

ادیسه داستانی است که در آن خانه و وطن عقوبت و پاداش است و قهرمان تا جایی قهرمان است که برای آن بجنگد؛ با انسان، با دریا، با خدا؛ حتی خانه‎ هایی را ویران کند و آتش زند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ماهی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی عبدالله کوثری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..