لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شهر یک نفره: استانبول را گوش می کنم با چشمان بسته

نویسنده:
گروه نویسندگان

استانبول، پایتخت شعر خاورمیانه‌ست. شعری که بغض خاموش بغداد و دمشق و بخاراست. استانبول، شهر مردان سیگاربه لب و تسبیح به دستی‌ست با ابروهای به بالا تاب خورده و موهای اتوکشیده و براق که وقتی بارانی‌شان را روی شانه‌هایشان می‌اندازند، در قهوه‌خانه‌های قدیمی کنار خیابان به خواب می‌روند و معشوقه‌های منتظرشان را فراموش می‌کنند، معشوقه‌هایی که اکنون زنانی پیر با دست‌های ترک خورده‌اند و ژاکت‌های ارغوانی، دامن بلند یشمی و پیراهن‌های گلدار: زنانی که همیشه نامه‌های‌شان دیر به دستشان رسیده. شهر کودکانی که دنیایشان به اندازه‌ی توپی‌ست که در کوچه‌های کهنه لگد می‌خورد. شهری که هر پاییز آواز کوچه‌هایش را هر رهگذری، با هر زبانی که بلد است، سر می‌دهد و هر زمستان میان مه و دودی که شهر را احاطه کرده، برفی محزون پیانو موسیقی آرام آسمان می‌شود. شهر بوی رازیانه؛ که شب‌ها هیچ کس در راه بازگشت به خانه، چشمان بهت زده‌ی ماهی‌های به قلاب گیرکرده را به یاد نمی‌آورد، ماهی‌هایی که از بوسیدن لب قلاب مرگ هرگز پا پس نکشیده‌اند. شهری که حتا باران‌هایش بوی ماهی می‌دهد و این اولین نشان دلتنگی‌های دریاست. شهری که مرغان دریایی‌اش هنوز نمی‌دانند آسمان آبی‌تر است یا دریا. شهر کشتی‌هایی که دودکش‌هایشان از دلشوره‌ی مسافرانی که نه در شهر آرام وقرار دارند و نه دور از آن، اندوه سنگین‌شان را به خاکستری آسمان زوزه می‌کشند. شهری که ترامواهایش فقط دلتنگی جابه جا می‌کنند. شهر زنانی سرخ پوش که هر شاعری جایی از سطرهایش را با آن رنگ می‌کند. شهر دخترانی زندانی که راز اسارت‌شان را وقتی دریا فاش می‌کند که حواس «گالاتا» از چشمان «برج دختر» پرت شده باشد. این جا کنستانتینو پلیس است، شهری که زن طلاق گرفته‌ی سه امپراتوریست و هر کسی که می‌خواهد دست کوچه‌هایش را بگیرد، باید تاریخ را خوب بلد باشد، زیرا که تمام اشیای این شهر حافظه دارند، زیرا که زخم‌های انسان‌های کهنه‌ی این شهر حافظه دارند، زیرا که میزها و صندلی‌ها و پنجره‌های چوبی این شهر همه چیز را به یاد دارند.

مقدمه سیامک تقی زاده

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به چه زنی، زن نرمال می‌گویند؟

به چه زنی، زن نرمال می‌گویند؟

به چه زنی، زن نرمال می‌گویند؟ بدون صفت نمی‌توان آن را توصیف کرد و قابل‌شناسایی نیست. «زن نرمال» هم یک‌سری صفات ویژه‌ای دارد. صفاتی که آن‌ها را در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم عبارتند از: مادرانه، طرفدار صلح، مهربان، احساساتی و... بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات چشمه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم گروه نویسندگان
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی سیامک تقی زاده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..