× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

سرشک عشق

نویسنده:
سینان یاغمور

حال می‌خواهم واقعه‌ای را شرح دهم که موجب شد مولانا بگوید:‌«آزرده شدم.»  بعضی گفتند: «شمس از کلمات مولانا بهره می‌برد.» البته در موضوعاتی خاص، مولانا کلیدی به من می‌دهد، اما این کلیدها به کار شما نمی‌آیند، از برای من‌اند. هان! او مرا بیگانه‌ای یافت و موجبات راحتی و آرامش مرا فراهم کرد. حال، مولانا به چه کسی تعلق دارد؟ او کسی را که برمی‌‌گزیند، رها نخواهد کرد. تمام رویاهایش هنگام صبح به حقیقت می‌پیوندد و اثر آن تا هنگام ظهر باقی است. چنین چیزی چگونه ممکن است؟ آیا این نوع متفاوتی از دعاست؟

بسیار تلاش کردم تا این امر بدل به عادت نشود. به خدا قسم، دیدن چهره‌ی او مبارک است! کسی که او را انکار کند از زندگی غافل است. آن که مولانا را بیابد اهل سعادت است. من که باشم؟ من یکی از کسانیم که او را یافته‌اند. اگر در ایمانتان تردید دارید، او تردیدها را برطرف می‌کند. دلیل خلقت دو عالم، دیدار دو دوست است. این دو باید بی‌هیچ فخرفروشی یا بلندپروازی، فقط به خاطر خدا با هم دیدار کنند. آب و نان نباید مشکلی برسر راه این یدار باشد. در حضور مولانا بس مسرورم.

ای مولانا، تو عاشقی! نیازی به تحسین نداری. ای مردم. دست از تحسین وی بردارید. تحسین باید موجب آسودگی او را فراهم کرده، شادمانش سازد. کلامی نگویید که دلش را به درد آورد و اندوهگینش کند. هر چه مرا ناشاد کند او را نیز ناشاد می‌کند.

صفحه 115

قیمت: 38,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خاطرات سفر با موتور سیکلت

خاطرات سفر با موتور سیکلت

ارنستو چه گوارا  (Ernesto Che Guevra)، پزشک، سیاستمدار و انقلابی آرژانتینی، در سال 1948 وارد دانشکده‌ی پزشکی بوئنوس آیرس شد و چهار سال بعد، قبل از اینکه تحصیلاتش تمام شود از دانشگاه مرخصی گرفت تا همراه با دوستش آلبرتو گرانادو راهی سفری طولانی در آمریکای جنوبی شود؛ از جنوب تا شمال این قاره. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرمهر
مشاهده همه arrow iconSome text some message..