× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

رگتایم

نویسنده:
ادگار لارنس دکتروف

رگتایم یک رمان نو است، نه به‌معنایی که در جنبش فرانسوی «رمان نو» می‌بینیم - یعنی گرفتن یک نظرگاه ذهنی و حل شدن «من» با «اگو»ی نویسندة داستان در سراسر بافت داستان، و جست و جوی نظم در آشفتگی یا آشفتگی در نظم. صناعت (یا «تکنیکِ» این رمان از این جهت «نو» است که به مقتضیات موضوع خود پاسخ می‌دهد. روشن کردن این نکته گریز مخنصری را لازم می‌آورد.

از اوایل این قرن، پس از انقلابی که در هنرهای تصویری و تجسمی روی داد، همیشه چنین احساس شده است که شیوه‌های کهن داستان‌نویسی برای بیان واقعیتهای تازه رسا نیست؛ زیرا که در این دوران هم دید بیرونی انسان از واقعیت دیگرگون شده است و هم شرایط اجتماعی پدیدآورندة آن شیوه‌های کهن منسوخ با محکوم شده. به‌علاوه، احساس هنرمند نوین این است که اثر هنری باید در حد خود تمام و برپا (با «قائم بالذات») باشد؛ گزارش یا تصویر کردن امور واقعی کافی نیست. پدید آمدن دوربین عکاسی و دستگاه ضبط صوت این نکته را بخوبی محسوس ساخته‌است، زیرا که هر دو امور واقعی را بهتر از انسان هنرمند «گزارش» یا «تصویر» می‌کنند، ولی فراوردة آنها از مقولة هنر نیست. 

پیشگفتار

قیمت: 30,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 افیون افسانه

افیون افسانه

« آن‌جا که یک ملت دراشتیاق شدید برای برآوردن یک آرزوی جمعی باشند و همه‌ی امید‌ها به ناامیدی انجامیده باشد؛ شدت آرزوی جمعی در رهبر تجسم می‌یابد. اگر انسان امروز عقیده افسون طبیعی ندارد اما اعتقاد به نوعی افسون اجتماعی را از دست نداده است.» بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات خوارزمی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ادگار لارنس دکتروف
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی نجف دریابندری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..