× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

دژخیم عشق

نویسنده:
اروین د. یالوم

بسیاری از مردم با توصیف انکار مرگ به طریقی که بیان شد، مشکل دارند. آن‌ها می‌گویند: «احمقانه است! ما مرگ را انکار نمی‌کنیم. همه می‌میرند. همه این را می‌دانیم. این حقیقت بدیهی است. مگر فکر کردن به آن تأثیری هم دارد؟»

حقیقت چیزی است که آن را می‌دانیم ولی مثل این است که نمی‌شناسیم. مرگ را می‌شناسیم، از نظر عقلی از این حقیقت اطلاع داریم، اما این بخش ناآگاه ذهن است که ما را از نگرانی شدید محافظت می‌کند. در نتیجه، وحشت از مرگ را کنار می‌گذاریم، یا با آن قطع رابطه می‌کنیم. این فرایند جدا شدن ناآگاهانه است، از نظر ما ناپدید می‌شود، اما در رویدادهای نادری که ماشین انکار مرگ شکست می‌خورد و نگرانی از مرگ با تمام قوا آشکار می‌شود، از وجود آن مطمئن می‌شویم. این وضع ممکن است به ندرت، در واقع برای بعضی اشخاص فقط یک یا دو مرتبه در طول عمر روی دهد. گاهی اوقات در اثنای بیدار شدن، گاهی اوقات پس از مواجهة شخص با مرگ، یا زمانی که شخص محبوبی می‌میرد؛ اما نگرانی از مرگ به طور عمومی‌تر در کابوس‌های شبانه ظاهر می‌شود. 

صفحه ۱۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 آنگه که خود را یافتم: من چگونه اِروین یالوم شدم

آنگه که خود را یافتم: من چگونه اِروین یالوم شدم

آثارِ یالوم آمیزه‌ای‌ست از دانشِ آموخته در حوزه‌ی روان‌پزشکی، تجربه‌ی زیسته در حوزه‌ی روان‌درمانی و تخیلِ بالنده و هنریْ همواره بارور در توصیف‌گری. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ترانه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم اروین د. یالوم
مشاهده همه arrow iconSome text some message..