لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

خاستگاه هرمنوتیک خود

نویسنده:
میشل فوکو

فوکو در آغاز اولین سخنرانی برکلی توضیح می‌دهد از دید او تحلیل هنگامی که به آن چیزی می‌پردازد که می‌خواهیم «چه در خودمان چه در موقعیت‌مان بپذیریم یا رد کنیم و تغییر دهیم» دارای «بعدی سیاسی» است و درعین حال حرف‌هایش را در افق «نوع دیگری از فلسفه‌ی انتقادی» جا می‌دهد، فلسفه‌ای انتقادی که «شرایط و امکان‌های نامعلوم و نامحدود دگرگونی سوژه، دگرگونی خودمان» را جست‌وجو می‌کند. بی‌شک جا دارد این عبارت را مقایسه کنیم با آنچه فوکو در گفت‌و‌گو با مایکل گفته است. در این گفت‌وگو متغیرهای پذیرفتن/ ردکردن به همراه «آستانه‌های تساهل»شان امکان این گفته را می‌دهد که «همواره آدم‌هایی هستند که نمی‌خواهند بپذیرند، همواره نقاطی وجود دارد که آدم‌ها می‌شورند و مقاومت می‌کنند»". پس نپذیرفتن نظامی معین از روابط قدرت و مقاومت در برابر روابط بیش از حد منجمد و سفت و ساکن قدرت شرطی است لازم برای خلق امکان‌های بی پایان دگرگونی سوژه و برای «تا حد ممکن هرچه دورتر و هرچه وسیع تر بازراه انداختن کار بی پایان آزادی»؛. و دقیقاً همین ایده‌ی «بی‌پایانی» است که حوزه‌ی هم سیاسی هم اخلاقی فلسفه‌ی انتقادی فوکویی را نشان می‌دهد و آن را متمایز می‌کند از تقریباً تمامی دیگر فلسفه‌های انتقادی پساکانتی.

صفحه ۳۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چشمى كامل كه هيچ‌چيز از نظرش نمى‌گريزد

چشمى كامل كه هيچ‌چيز از نظرش نمى‌گريزد

مراقبت و تنبیه میشل فوکو با تصویر کردن شیوه‌های مراقبتی و کیفری هولناک اروپای پیش از انقلاب صنعتی آغاز می‌شود تا داستان تولد زندان را بازگو کند. فوکو به عنوان یکی از مهم ترین متفکران انتقادی همیشه مطرح بوده و افکار او بر مکتب‌های مختلفی چون پساساختارگرایی، پسااستعمارگرایی، پسامارکسیسم و فمینیسم تاثیر گذاشته است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم میشل فوکو
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی نیکو سرخوش
مشاهده همه arrow iconSome text some message..