× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

انجمن جین آستن

نویسنده:
ناتالی جنر

تاریخ نگاری به قلم نویسنده

افراد و اتفاقات توصیف‌شده در این کتاب کاملاً زاییدة خیال هستند ولی این مساله در مورد اماکن  صدق نمی‌کند.

برای نوشتن دربارة گروهی که در درجات متفاوت از آسیب‌های روحی و روانی در رنج هستند و به‌واسطة علاقه‌شان به کتاب و به‌طور خاص جین آستن دور هم جمع می‌شوند، تصمیم گرفتم از شخصیت‌های واقعی استفاده نکنم تا از آزادی هنری کامل بهره ببرم و به کمک سرشماری آنلاین چاوتون از نام خانوادگی هیچ یک از روستاییان استفاده نکردم. تنها استثناهای موجود نایت، نچبال و هاگسن هستند ولی ترتیب شجره‌نامة این خانواده‌ها را هم در راستای اهداف داستانی کتاب تغییر دادم.

برای بازتاب نحوة شکل‌گیری انجمن جین آستن به‌عنوان نقطة آغاز، از اتفاق خاصی استفاده کردم که واقعاً رخ داده است: دوروتی دارنل1 اهل آلتون یک تکه زباله در خیابان پیدا می‌کند و همین مسئله این بذر را در ذهنش می‌کارد و در سال ۱۹۴۰ انجمن جین آستن واقعی را پایه‌گذاری کرده و سعی می‌کند کلبة قدیمی را به دست آورده و تبدیل به موزه کند. متأسفانه به‌خاطر جنگ بودجه‌ها اندک بود ولی در سال ۱۹۴۸، توماس ادوارد کارپنتر2 به یاد و خاطرة پسرش که در جنگ جهانی دوم کشته شده بود کلبه را وقف می‌کند و با تشکیل بنیاد یادبود، خانه‌موزة جین آستن به حقیقت می‌پیوندد. اشیایی که در این موزه می‌توانید ببینید، از جمله دو صلیب و حلقة فیروزه، در حراجی ساتبیز به ستارة هالیوودی دهة چهل واگذار نشده ولی تحت شرایط شگفت‌انگیزی به خانه برگشته است.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به آواز باد گوش بسپار

به آواز باد گوش بسپار

مدتی پیش از آن، تلاش کرده بودم داستان کوتاهی بنویسم که مضمون اصلی‌اش، معنای زندگی بود. هیچ وقت تمامش نکردم، اما فرایند فکر کردن به علت وجودی1 مردم، چارچوب ذهنی غریبی درست کرد؛ نوعی وسواس فکری. مرا وادار کرد همه چیز زندگی‌ام را به اعداد تبدیل کنم. این وضعیت حدود هشت ماه طول کشید. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب کوله پشتی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی شیرین شکراللهی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..