لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

انتقام دیونوسوس (دفتر دوم: آیسخولوس مبلغ)

نویسنده:
محمد رضایی راد

رهیافت سیاسی تراژدی را بیش از هر تراژدی نویس دیگری می باید در درام های آیسخولوس و رویکرد او به دولت شهر جست و جو کرد، گفتار دولت شهری بلیغ ترین و فصیح ترین صدای خود را در تراژدی های او آشکار می کند. دولت شـهـر بـرای آیسخولوس نمـود عالی ترین دستاورد مدنیت و تمدن است، اما رویکرد او در ایـن گفتار دولت شهری رویگردی استعلایی است، زیرا دولت شهر و نهادهای دموکراسی تنها نمود مدنیت و رشد تمدن نیستند، بل ارمغانی الاهی اند. رویکرد استعلایی آیسخولوس اما با یک قوس نزولی به دولت شهر آتن بازمی گردد و آن را تکمیل می کند. بنابراین هر آن چیزی که این مدنیت را تهدید کند نه تنها با جهان ماقبل تمدن پیوند دارد، بل از اساس با الاهیات هلنی در تعارض است. با این حال رویکرد او ستیزه جویانه نیست. راه حـل همیشگی آیسخولوسی جذب عناصر تهدیدکننده و استحاله ی آن در ساختمان دولت شهر است؛ راه حلی که البته هرگز از چارچوب تراژدی هایش فراتر نرفت، زیرا نه دولت شهر آتن چنین مدارایی داشت و نه سویه های معارضش هرگز تـن بـه چـنـان استحاله ای دادند، با این حال تراژدی های او سرودی شکوهمند و فخیم بودند در ستایش و تبلیغ دولت شهر. از این رو «آیسخولوس مبلغ» بهترین عنوانی است که می توان برای او یافت.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 گذشته در مدد آینده

گذشته در مدد آینده

«به یاد آوردن گذشته برای رهایی اکنون ماست.»  این جمله که برگرفته از پنجمین و ششمین تز والتر بنیامین در کتاب "تزهایی درباره‌ی مفهوم تاریخ" است می‌تواند دری برای ورود به نمایشنامۀ فرشتۀ تاریخ باشد.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فنجان
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم محمد رضایی راد
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمد رضایی راد
مشاهده همه arrow iconSome text some message..