× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

اشغال (انقلاب دوم؛ تولد آمریکا ستیزی)

نویسنده: صادق زیباكلام حسام بشرویه نژادکریمی -

اشغال سفارت آمریکا از جمله موضوعاتی است که پرداختن به آن با وجود گذشت دهه‌ها، همچنان مورد توجه نسل‌های مختلف جامعه است. روز ۱۳ آبان ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام که مرز خود را با جریانات سیاسی آن زمان اعم از چپ‌های سوسیالیست، مجاهدین خلق، و ملی‌گراها مشخص کرده بودند و نحله‌ای مستقل در حوزه دانشجویی محسوب می‌شدند، وقتی به تحرکات آمریکایی‌ها بعد از پیروزی انقلاب در داخل کشور مشکوک شدند (براساس روایت‌های رسمی) تصمیم گرفتند پیام روشنی به کاخ سفید بدهند که تبلور آن نیز در اشغال سفارت دیده شد. بر این اساس است که سرآغاز این پژوهش نیز همین مسئله، و واکاوی قرائت‌های رسمی از حادثه ۱۳ آبان شد.

با وجود آنکه ۴ دهه از وقوع این حادثه بزرگ تاریخی می‌گذرد، متأسفانه زمانی که پای در مسیر واکاوی بسترهای وقوع این حادثه می‌نهیم، متوجه عمق بکر بودنِ این زمین بایر می‌شویم. زمینی که هر تکه آن نیاز به تحلیل دقیق علمی-تاریخی دارد. با توجه به گستردگی کار در این حوزه مجبور به تقسیم‌بندی تاریخی پرونده این حادثه به ۳ بخش مجزا هستیم. در بخش اول باید به عوامل اصلی شکل‌گیری ایده اشغال سفارت نزد بانیان رسمی‌اش یعنی دانشجویان پیرو خط امام پرداخت. 

صفحه ۱۴

قیمت: 74,500 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 بعد از پایان

بعد از پایان

می‌شود بعضی وقت‌ها هوای تازه را نه از پنجره‌های باز که از آدم‌های تازه گرفت. من یکی که فکر می‌کنم اگر روزی کنجکاوی‌ام را نسبت به آدم‌ها از دست بدهم دیگر نتوانم به‌راحتی جایگزین دیگری برای این هوس قدیمی‌ام پیدا کنم. خیلی وقت‌ها تیرم خطا می‌رود و هر کاری می‌کنم باز آدم مورد نظرم معمولی و غیرجذاب و شبیه هزاران نمونه‌ی دیگر باقی می‌ماند، اما از امتحان کردن خسته نمی‌شوم. تحت‌تاثیر همین میل بود که به خواهرزاده‌ی گرامی‌ام آیسان قول کمک دادم. از من خواسته بود با منظر بروم تبریز. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 انقلاب ایران

انقلاب ایران

50,000 تومان
 ایران بین دو انقلاب

ایران بین دو انقلاب

70,000 تومان
 انقلاب

انقلاب

50,000 تومان
 خشونت و اندیشه هایی درباره سیاست و انقلاب

خشونت و اندیشه هایی درباره سیاست و انقلاب

35,000 تومانSome text some message..