× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ابله

نویسنده:
الیف باتومان

ایوان عزیز 

مدتی است که در مؤسسه‌ی خدمات اجتماعی، زبان درس می‌دهم. شاگردم به‌جای «کاغذ سفید است» می‌گوید «پاپِل بلانک است». معنی‌اش را می‌فهمم، چون موقعی که این جمله را اختراع کرد پیشش بودم، اما به هر حال در وظیفه‌ی تدریس شکست خورده‌ام. حالا مترجمِ زبانی هستم که فقط من و او می‌فهمیم. این مسئله خسته‌ام می‌کند، حتی خشمگینم می‌کند. چرا من باید کسی باشم که این زبان را کشف می‌کند؟ چرا به من هیچ پیغامی واضح و شفاف نمی‌رسد؟ 

چیزی را که درباره‌ی الكل نوشتی نمی‌فهمم. درباره‌ي الكل است؟ یا درباره‌ی چیزهای منزجرکننده‌ی دیگری که وقتی میل به تجربه‌کردنشان غالب می‌شود ممکن است دیگر منزجر‌کننده به‌نظر نرسند؟ سرگیجه چطور ممکن است میل به سقوط باشد و نه ترس از سقوط؟ اگر این‌طوری است چرا آدم‌ها همین‌جوری نمی‌پرند پایین؟ حرف‌هایی را که درباره‌ی این چیزها به من زدی نمی‌فهمم. 

واقعاً می‌خواهم تو را بفهمم.

صفحه ۱۲۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شهر و خاطرات رونده

شهر و خاطرات رونده

سرعت تغییرات محیطی در کلان‌شهرها آنچنان است که هر آن ممکن است چیزی که به آن دل بسته‌ای یا به آن احساس تعلق می‌کنی دود شود و به هوا رود یا چهرۀ دیگری به خود گیرد. در این شرایط که تعلق و دلبستگی به چیزی ثابت غیرممکن است، مبدائی ساکن برای شهرنشین وجود ندارد و از این رو همیشه در زندگی روزمرۀ خودش هم احساس دورماندگی و هجرت می‌کند. در این یادداشت این دورماندگیِ مداوم را از نظر می‌گذرانیم و برایش از شعر نیما و بودلِر شاهد می‌آوریم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات برج
مشاهده همه arrow iconSome text some message..