× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ابریشم

نویسنده:
الساندرو باریکو

هِروِه ژونکور مدت چهار روز مهمان هارا که‌ئی بود. انگار که در دربار پادشاهی به سر برده باشی. موجودیت کّل آن سرزمین به خاطر آن مرد بود و بیش و کم، روی آن تپّه‌ها، حرکتی نبود که در دفاع از او و برای خوشنودی خاطرش نباشد. زندگی زمزمه‌وار در جوش‌وخروش بود. با کُندی زیرکانه‌ای، مانند جانوری افتاده در دامچاله، در جنبش بود. جهان قرن‌ها دور به نظر می‌رسید.

هِروِه ژونکور برای خودش منزلی داشت و پنج خدمتکار که همه‌جا پشت سرش حاضر بودند. تنهائی غذا می‌خورد. در سایه‌ی درختی با گل‌های رنگارنگ که هیچ‌گاه قبلاً ندیده بود. با احترام ویژه‌ای دو بار در روز، از او با چای پذیرائی می‌کردند. شب او را به بزرگ‌ترین تالار خانه می‌بردند، جائی که کف آن پوشیده از سنگ بود، و جائی که آئین حمام را به جا می‌آوردند. سه زن، سالمند، با صورت‌هائی چهره‌آرائی شده با نوعی موم سپید، آب روی تنش می‌ریختند و با پارچه‌ی ابریشمی، ولرم، خشکش می‌کردند. دست‌هائی داشتند چوب مانند اما سبک‌ترین دست‌ها.

صفحه ۵۱

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 حتی قربانیان هم همواره معصوم نبوده‌اند

حتی قربانیان هم همواره معصوم نبوده‌اند

هتلبان شب داستان شخصیت‌هایی است که در 1957، وقتی دوباره همدیگر را پیدا می‌کنند، نقش‌هایشان دیگر غیرقانونی گشته است. دیگر جنگی در جریان نیست که توازنی میان نقش‌های رابطه‌ی جانی و قربانی برقرار کند: ساد-مازوخیسمی از شکل افتاده خود را بر آن‌ها تحمیل می‌کند و تراژدی را رقم می‌زند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نیلوفر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محسن طاهر نوکنده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..