لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

«آرام بگیرید٬ برادر!»

بخشی از کتاب «غول مدفون» اثر كازوئو ایشی گورو

نویسنده مهمان

سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷

Save Story
غول مدفون

باید بسیار می‌گشتید تا از آن راه‌های پیچ‌در‌پیچ پیدا کنید یا از آن مراتع آرام که بعدها مایه‌ی شهرت انگلستان شد. در عوض، فرسنگ‌ها زمین لخت بایر بود و این‌جا و آن‌جا، کوره‌راه‌هایی روی تپه‌های پرشیب یا در بوته‌زارهای بادیگر. بیشتر راه‌های دوران رومیان، تا آن وقت یا خراب شده بود یا رفته بود زیر بوته و علفزار، و از بیشتر آنها ردی در طبیعت باقی نمانده بود. بر فراز رودها و مرداب‌ها مهی یخ‌زده معلق بود که جان می‌داد برای غول‌هایی که هنوز در این سرزمین زادوبوم داشتند. مردم آن حوالی – که آدم می‌ماند از سر کدام ناچاری، کارشان به زندگی در چنان وادی غم‌باری کشیده بود – لابد کم از این موجودات نمی‌ترسیدند که صدای نفس‌نفس‌ زدن‌شان مدت‌ها پیش از این‌که هیکل‌های بدریخت‌شان از وسط مه ظاهر شود، به گوش می‌رسید. ولی دیدن این هیولاها چندان هم مایه‌ی شگفتی نبود. آدم‌های آن روزگار آنان را از جمله مخاطرات روزمره می‌دیدند و آن روزها دغدغه کم نبود: چه‌طور باید از زیر زمین سخت خوردنی بیرون کشید؛ هیزم کم نیاورد؛ جلو مرضی را گرفت که وقتی می‌آمد، ظرف یک روز دوجین خوک تلف می‌شدند و صورت بچه‌ها جوش‌های سبز می‌زد.

با این همه، غول‌ها، اگر کسی کاری به کارشان نداشت، چندان هم بد نبودند. آدم بایست می‌پذیرفت که هرازگاه، یکی از این موجودات خشمگین، شاید پس از مرافعه‌ای واهی میان خودشان، سر به دهی بگذارد و بی‌اعتنا به نعرفه‌های اهالی ده و سلاح‌هایی که در هوا می‌چرخاندند، دیوانه‌وار دور بردارد و هر کسی را که بی‌درنگ از سر راهش کنار نرود، می‌گرفت و برای رفت‌و‌آمد، بایست آن را به یک سو کنار می‌زدی. اکسل بدون این در هم مشکلی نداشت، ولی به‌تدریج،‌ این در مایه‌ی مباهات فراوان بئاتریس شده بود. معمولا هر بار اکسل از بیرون برمی‌گشت می‌دید همسرش سرگرم بیرون کشیدن ترکه‌های خشکیده از لابه‌لای خارهای لته و جا کردن ترکه‌های تازه‌ای است که در طول روز جمع کرده بود. 

غول مدفون | نشر چشمه

غول مدفون | نشر چشمه

نویسنده: کازوئو ایشی گورو ناشر: چشمه قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 68,000 تومان


کازوئو ایشی گورو، غول مدفون، چاپ یازدهم ،مترجم امیر مهدی حقیقت ، نشر چشمه

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب‌های پیشنهادی

احتمالا گم شده ام

احتمالا گم شده ام

سارا سالار
54,000 تومان
امر روزمره در جامعه پسا انقلابی

امر روزمره در جامعه پسا انقلابی

عباس کاظمی
ناموجود
تعویذ

تعویذ

روبرتو بولانیو
28,000 تومان
پیلاطس و عیسی و سه متن کوتاه دیگر

پیلاطس و عیسی و سه متن کوتاه دیگر

جورجو آگامین
ناموجود
Some text some message..