لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله کرگدن (۱۲۹)

بهشت زهرا برای اهالی تهران چیزی بیش از گورستان است. از من بپرسید می‌گویم از انقلاب به این طرف بود که بهشت زهرا قد کشید و ارتفاع گرفت و تبدیل به «ادبیات» شد. درباره تعبیر ادبیات بیشتر توضیح می‌دهم اما فعلا برای اینکه جمله‌ام را به سرانجام برسانم لازم است بگویم که به‌دلیل حضور شهدای انقلاب، به‌خصوص بعد از هفده شهریور تبدیل به پایگاهی شد که انقلابیون می‌توانستند از آن نیرو بگیرند و انگیزه‌هایشان را برای تداوم انقلاب تقویت کنند. اینکه بگوییم بهشت زهرا آینه تاریخ نیم‌قرن گذشته است و همه حوادث و سوانح از انقلاب به این طرف را بازتاب می‌دهد، حرفی نیست که محتاج استدلال باشد. کافی است در قطعات و خیابان‌های عریض بزرگ‌ترین آرامستان جهان بچرخید تا روزهای پرحادثه انقلاب و جنگ و سیاست مقابل دیدگانتان ورق بخورد. حتی اگر مانیومنت‌ها و آثار هنری، اجتماعی، عقیدتی بهشت زهرا را از جلو چشم بردارند و اسمی از روزهای تاریخی نبرند، باز هم هر زائری که در میان قبور بگردد، خیلی زود متوجه اوج و فرودهای شب عملیات و موشکباران و کشتار حجاج و ترورهای خیابانی و انفجارهای سیاسی و حتی سیل و زلزله و کرونا و بلایای ارضی و سماوی می‌شود. قبرها با ما حرف می‌زنند و اگر حجاب‌های دنیادوستی گوش‌هامان را سفت و سخت نکرده باشند و پنبه خودخواهی روزنه‌های سامعه را کور نکرده باشد، به‌وضوح می‌شنویم که در پنجاه سال گذشته چه بر سر ما و ایران عزیز ما رفته است. بهشت زهرا آینه تهران نیست بلکه آینه ایران است. لفظ آینه می‌ترسم راهزنی کند و مرا از مقصودم دور سازد. تعبير صریح‌تر و رساترش این است که بهشت زهرا خود متناظر معکوس کشور است. 

یادداشت سردبیر

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 129
  • شماره: 129
  • سال انتشار: 1399
  • ماه انتشار: تیر
  • دوره نشر: هفتگی
  • ناشر: کرگدن

مقالات پیشنهادی

 رویای تبت

رویای تبت

شیوا! بلند شو که گند زدی. همیشه من گند می‌زنم، ایندفعه نوبت توست. کی باور می‌کرد شیوای متین و معقول این کار را بکندو یک لحظه انگار همه زیر فلاش دوربین خشکمان زد. حالا می‌فهمم که همه یک جور تعجب نمی‌کنند. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله کرگدن
مشاهده همه arrow iconSome text some message..