لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله نسیم بیداری (۱۰۲)

مصاحبه سیدضیاءالدین طباطبایی در آستانه بازگشت از تبعید به ایران:
شکست سکوت ۲۲ ساله

آنچه می‌خوانید بازنشر اولین مصاحبه سیدضیاءالدین طباطبایی پس از سال‌ها دوری او از ایران است. پس از خروج رضاشاه و تغییر وضعیت سیاسی کشور در شهریور ۱۳۲۰، تلاش بسیاری برای بازگرداندن سیدضیاءالدین به ایران صورت گرفت. هم انگلیسی‌ها به دنبال چهره‌ای مناسب برای سپردن منصب نخست وزیری به او بودند و هم برخی رجال سیاسی در داخل ایران از بازگشت او استقبال کردند. در این میان مظفر فیروز فرزند نصرت الدوله فیروز (وزیر و وکیل دوره قاجار و پهلوی)، برای جلب رضایت سیدضیاء روانه فلسطین و مزرعه‌ای شد که او در آنجا روزگار می‌گذراند. حاصل حضور دو هفته‌ای او مصاحبه‌ای بود که قبل از بازگشت سیدضیاء، در روزنامه اقدام و در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۲۱ با تیتر «خطاب آقای سید ضیاءالدین طباطبایی به ستم دیده ایران، پس از ۲۲ سال سکوت» با تیراژی بالا منتشر شد و بعد از سالها نام او را در اذهان عمومی زنده کرد. این مصاحبه دو جریان موافق و مخالف سید ضیاء را به واکنش واداشت تا در روزهای بعد، به اشکال مختلف مجدد او در ایران بپردازند. با این حال به نظر می‌رسد، اهمیت این مصاحبه نه به جهت احیای نام سید ضیاء بلکه به رخ کشیدن شناخت و اطلاع دقیق گزینه احتمالی نخست وزیری، از وضعیت داخلی ایران، با وجود دو دهه دوری از کشورش بود.

صفحه ۷۴

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 132
  • شماره: 102
  • سال انتشار: 1401
  • ماه انتشار: اردیبهشت
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: نسیم بیداری

مقالات پیشنهادی

 پارچه فروش عاشق

پارچه فروش عاشق

پیش از اختراع موبایل در آداب‌ دلبری هر روز که بیدار می‌شدم به آینه نگاه می‌کردم، زل می‌زدم به ابروی چاچی می‌گفتم: من شهید تیغ ابروی تواَم / خاکم و آسوده‌ی روی تواَم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله نسیم بیداری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..