لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تجربه (۷۱)

موسیقی برای زندگی

برخلاف تصور عامه موسیقی اصیل ایران همواره در برابر وقایع اجتماع کنشگر بوده است

یک سال از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین گذشته است. حکایت از آن جان‌های جوانِ بی‌جان‌شده زیاد است.

حرف و حدیث و علت این ماجرا هم همچنان در جریان؛ اما میانِ تمامِ این بغض‌ها و حکایت‌ها، حضور «کیهان کلهر» و «حسین علیزاده»، در خانه‌ی «الوند» و «نگار»، دو نفر از سرنشینانِ این هواپیما، اتفاقی است که بار دیگر نشان داد برخلاف آنچه عموم تصور می‌کنند، نقش موسیقی‌دان و موسیقی سنتی ایران در اجتماع موضوعی است که نمی‌توان آن را از نظر دور داشت. در این دیدار، کلهر با سازِ الوند که خود از شاگردان‌اش بود و دوست‌دار موسیقی ایران نواخت؛ این دیدار بهانه‌ای شد برای آنکه کنار بررسی فعالیت‌های اجتماعی این دو هنرمند، نگاهی به نقش موسیقی در تحولات اجتماعی و سیاسی ایران داشته باشیم. 

آنچه روشن است اینکه موسیقی و اجتماع، همواره به شکلِ گریزناپذیری با هم در ارتباط هستند. گاه، موسیقی اجتماع را تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد و گاه اجتماع، موسیقی را متاثر می‌کند. گاهی شخصیت‌های سیاسی برای حفظ منافع خود، موسیقی خاصی را حمایت می‌کنند و گاهی در جهت همین منافع، موسیقی خاصی را منع می‌کنند. موسیقی ایرانی به‌عنوان یکی از عناصر فرهنگ ایران همواره نه‌تنها از رویدادهای اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی الهام گرفته و با آنها در ارتباط مانده، بلکه خود عرصه تنش میان دولتمردان و روحانیان، تجددطلبان و سنت‌گرایان، و حتی میان هواداران شیوه‌های گوناگون نوآور بوده است.

صفحه ۷۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 180
  • شماره: 71
  • سال انتشار: 1399
  • ماه انتشار: بهمن
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: تجربه

مقالات پیشنهادی

 تاریخ عشق

تاریخ عشق

او عشق به پدرم را به سرزندگی تابستان آشنایی‌شان نگه داشته است. زندگی را پس زده تا این کار را بکند. گاهی روزهای زیادی فقط با هوا و آب زنده است. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله تجربه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..