لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تجربه (۱) (دوره جدید)

جلال؛ پنجره ای پیش روی هنر

« به گمان من آن که با اسطوره زندگی نکند، اصلا وجود ندارد. ما به عشق معتقد هستیم. آن گاه که شیفته‌ی کسی می‌شویم، برای او تالی نمی شناسیم. این اسطوره است.» و حال فکر کنید این اسطوره که به قول جلال ستاری، این چنین در زندگی ما نقش بر عهده دارد، چگونه خوانده شود و چه کسانی باید آن را بخوانند. زبان اسطوره نزدیک‌ترین زبان به زبان تصویری هنر تجسمی است. اگر بپذیریم که هنر زبان تصویری است با دایره لغات مخصوص به خود، که هر روز هم در حال گسترش است و هنرمند به عنوان کسی که بر این زبان مسلط است آن را به کار می‌گیرد تا آنچه را به شکل کلمات نمی‌تواند در میان بگذارد به وسیله‌ی آن بیان کند، باید این را هم بپذیریم که برای خوانش چنین زبانی نیازمند کسانی هستیم که زبان تصویری نشانه‌ها و ریشه‌های شکل گیری این اشکال را می‌شناسند. اگر تعداد زیادی در جهان بر انگلیسی مسلط هستند یا تعداد کمتری بر عبری و سانسکریت، باید بگویم تعداد بسیار اندک‌تری در جهان داریم که بر زبان اسطوره شناسی و از آن پیش‌تر بر زبان هنر و رمزگشایی آن مسلط‌اند و بی‌گمان جلال ستاری در ایران یکی از آنها بود.

حسین گنجی

صفحه ۲۴


آینده روشن نیست

کازوئو ایشی گورو در رمان جدیدش به معنای «انسان بودن» می‌اندیشید و هوش مصنوعی را مقابل آدمی می‌نشاند

کازوئو ایشی گورو در رمان تازه‌اش تقریباً همان کاری را انجام داده که در رمان‌های قبلی‌اش تجربه کرده و به حد اعلا رسانده‌اش. اما باز هم می‌تواند مخاطب را به وجد آورد از ترکیب مولفه‌هایی که متخصص‌اش است. ایشی گورو با گونه‌ای از ژانرنویسی داستانش را پیش می‌برد و فضاسازی می‌کند و ژانرهای مختلف را ترکیب می‌کند، اما ناگهان همه چیز را برهم می‌زند و با خروج از قواعد ژانری، تصویری نو پیش روی مخاطب می‌گذارد. او نویسنده ایست که در رمان‌هایش تنوع روایی دیده می‌شود و در آثار متاخرش رگه‌ای از نگاه به آینده را می‌توان درک کرد و حتی ردی از گفت وگوی نویسنده با داستان‌های پیشین‌اش هم دیده می‌شود.

میلاد حسینی

صفحه ۳۷

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 144
  • شماره: 1 (دوره جدید)
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: مهر
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: تجربه

مقالات پیشنهادی

 مثل خون در رگ‌های من

مثل خون در رگ‌های من

متن کتاب مثل خون در رگ های من هرچه بیشتر می‌بینمت، احتیاجم به دیدنت بیشتر می‌شود. دیروز چند لحظه‌ی کوتاه بیشتر ندیدمت. تمام سرشب، تنها و بی‌هدف در خیابان‌های تاریک و خلوت این اطراف راه رفتم و به تو فکر کردم. شاید اگر بیرون نمی‌رفتم، می‌توانستم دفعات بیشتری ببینمت، ولی چون به‌ات گفتم که بروی بخوابی و قبول نکردی، ناچار رنج ندیدن تو را به خودم هموار کردم و از خانه بیرون رفتم که بروی استراحت کنی. فکر نمی‌کنی اگر مریض بشوی و بیفتی، با این وضعی که داریم چه خواهد شد؟ بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله تجربه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..