لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
 • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
 • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
 • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
 • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله آزما (۱۶۳)

درباره‌ی فرهاد مهراد خواننده‌ای که می‌توان صدایش را صدای اندوه مردمی دانست که در سالهای پیش و پس از انقلاب به جبر روزگار و شرایط سیاسی به ناچار سردر گریبان اندوه بردند بسیار گفته شده. اما هنوز هم درباره‌ی او ناگفته‌ها بسیار است. طلوع فرهاد به عنوان یک خواننده در سالهای دهه‌ی چهل بود. و او هم مثل بسیاری از خوانندگان جوان آن روزگار با گیتاری در دست به عرصه‌ی موسیقی آمد و با اجرای ترانه‌هایی به زبان انگلیسی و همسویی با شماری از خوانندگان غربی مطرح در آن روزگار شهرتی به هم زد. فرهاد در آن سالها بیشتر در چند کاباره که مدرن تر و پیش روتر بودند برنامه اجرا می کرد و همراه با و دگرگونی‌های پیش در عرصه موسیقی جهان، نوعی از موسیقی را به نسل جوان آن روزها شناساند که با موسیقی‌های رایج آن روز- از سنتی گرفته تا موسیقی کوچه بازاری کافه‌ای - تفاوت و به همین دلیل مورد توجه نسل جوانی که در حرکت به سوی مدرنیسم گرایش به موسیقی غرب داشت و با ظهور بیتل‌ها توجه اش به این نوع موسیقی بیشتر جلب شده بود قرار گرفت. درواقع فرهاد خواننده‌ای بود که نسل جوان و پیشرو انتظارش را داشت و یکی از خوانندگان آغازگر این نوع موسیقی در ایران بود. در آن سالها کسانی مثل واروژان و پرویز مقصدی، منفردزاده و خوانندگان جوان تر عرصه ی موسیقی. نخستین رهروان این نوع موسیقی بودند. موسیقی که نه اندوه رمانتیک عشق‌های به هجران کشیده را در خود داشت و نه از نوع موسیقی کافه‌ای بود که ملغمه‌ای از عشق‌های هجران زده را در خود داشت و نه موسیقی شاد و شنگول پیش پرده های لاله زاری را و گرچه شماری از خوانندگان جوان آن روز عینا ترانه‌های خارجی را اجرا می کردند و اکثر مخاطبان چیزی از محتوای ترانه‌ها نمیفهمیدند اما موسیقی آن ترانه ها به دلشان مینشست و از آن لذت میبردند و در چنین فضایی بود که صدای فرهاد، یکی از بلندترین صداها در موسیقی جوان پسند آن دوران شد.

صفحه18

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


سعدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
سلام لطفا مجله فیلم کاو 12 را اضافه کنید با تشکر سعدی آموزگار
سعدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
با سلام لطفا مجله فیلم کاو شماره 12 را به بخش کیوسک اضافه نمایید با تشکر
 • تعداد صفحات: 74
 • شماره: 163
 • سال انتشار: 1400
 • ماه انتشار: بهمن
 • دوره نشر: ماهنامه
 • فصل انتشار: زمستان
 • ناشر: آزما

مقالات پیشنهادی

 خداحافظ مدرسه

خداحافظ مدرسه

نجف دریابندری در ۱ شهریور سال ۱۳۰۸ در آبادان متولد شد. او مترجم، نویسنده و مقاله نویس بود. از نجف دریابندری آثار بی‌نظیری مانند مستطاب آشپزی، در عین حال، پیرمرد و دریا، گور به گور، قدرت، خانه برناردا آلبا، بازمانده روز و... به جای مانده است. وی جایزه‌ی تورنتون وایلدر دانشگاه کلمبیا را به سبب ترجمه‌ آثار ادبی آمریکایی دریافت کرد. دریابندری در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای همیشه چشم از جهان فروبست. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله آزما
مشاهده همه arrow iconSome text some message..