× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله آزما (۱۶۰)

ما پیوسته به گسست رسیده‌ایم
گفت و گو با محمود حسینی‌زاد، نویسنده و مترجم

ساخته شدن سریالی به نام «زخم کاری» براساس داستانی از محمود حسینی‌زاد که باعث توقیف کتاب حسینی زاد شد بحث ها و نظرات بسیاری پیرامون این کتاب و سریال ساخته شده پدید آورد. اثری که پیش از انتشار ده سال در محاق ممیزی مانده بود تا اجازه انتشار گرفت و ساخته شدن فیلم زخم کاری ناظران! را به فکر انداخت که کتاب مجوز گرفته و منتشر شده را جمع کنند!! و همین باعث شد که نگاه ها بار دیگر متوجه این اثر بشود و این مسئله بهانه این گفتگو با محمود حسینی‌زاد شد. اما موضوع گفتگو نه درباره‌ی کتاب او و فیلم ساخته شده براساس آن بود که پیش تر چندین گفتگو درباره‌ی این هر دو انجام شده بود. بنابراین محور این گفتگو سیاست‌های فرهنگی دایم در حال تغییر بود و نگاهی کلی به شرایط ادبیات داستانی ایران و نیز خواستیم به جای این که نویسنده را به گفتن درباره‌ی اثرش واداریم. نظر او را درباره‌ی شرایط کلی و سیاست‌های حاکم بر هنر و ادبیات بدانیم و ... و این حاصل این گفتگوست. گفتگویی از راه دور ما اینجا و حسینی‌زاد در آلمان گفتگویی که به کمک فضای مجازی شکل گرفت.

صفحه ۱۶


یالوم، پیوند علم و ادبیات
گفت و گو با دکتر سپیده حبیب، مترجم 
آثار یالوم

به عنوان یک روانشناس چه چیز باعث علاقه شما به یالوم و ترجمه آثارش شد؟

نخست ناچارم پرسش‌تان را تصحیح کنم. من روانپزشکم و نه روانشناس. این دو رشته با وجود داشتن نقاط مشترک، با یکدیگر متفاوتند. و اما من پیش از آنکه روانپزشک و حتی پزشک باشم، از کودکی کتابخوان پروپاقرصی بودم و هرآنچه قابل خواندن بود می‌خواندم ولی ادبیات داستانی و زندگینامه‌ها بیش از هرچیز برایم برانگیزاننده بودند. بسیار هیجان انگیز بود که بتوانی همراه تک تک شخصیت‌های کتاب‌ها زندگی کنی، فکر کنی، احساس کنی و گاهی بمیری. علاقه‌ام به روانپزشکی از میان تخصص‌های گوناگون پزشکی هم شاید از همین جا آغاز شد. از همان ماه‌های نخستین دانشجویی پزشکی، با خواندن یکی دو مقاله روانپزشکی، به این نتیجه رسیدم که این رشته بیش از هریک از رشته‌های تخصصی پزشکی به ادبیات نزدیک است، پس برایم جذابیت یافت و تصمیمم را گرفتم. از آن پس کتاب‌های روانشناسی در کنار کتاب‌های درسی پزشکی عمومی، هم کتابخانه و هم ذهنم را پر کرد. درست بلافاصله پس از پایان دستیاری روانپزشکی بود، که با نوشته‌های دکتر اروین یالوم آشنا شدم....

سیما ضرابی

صفحه ۳۸

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 74
  • شماره: 160
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: شهریور و مهر
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: آزما

مقالات پیشنهادی

 خشم از زمین «واسع» خدا می‌روید

خشم از زمین «واسع» خدا می‌روید

با عرق جبین نان خواهی خورد، تا آن هنگام که به خاک بازگردی که از آن گرفته شدی؛ چرا که تو خاک هستی و به خاک باز خواهی گشت. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله آزما
مشاهده همه arrow iconSome text some message..