× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

گفت و گو در باغ

نویسنده: شاهرخ مسکوب

شاهرخ زمان‌ها و مکان‌های یکسان و بی‌تفاوت، یعنی همة زمان‌ها یک زمان، و همة مکان‌ها یک مکان. آن «یک یگانه» در آینه چشم نقاش، به شکل‌های گوناگون جلوه می‌کند. در باغ. هم، اصل آن «یگانه»‌ای است که از حال‌وهوای رؤیایی یا به قول تو خواب‌زده این تصویرها می‌تراود، مثل بوی پنهانیِ عطری سبُک در نسیم! آنجا که ویژگی زمان و مکان محو شود و زمان و مکان یکسان شوند، مقام، ابدیت است؛ جایی است که در آن پیری و مرگ نیست، حالا کدام باغ است که نقاش – دست‌کم در خیال خود - آن را چنین تصور می‌کند؟ در ضمن، فراموش نشود که خصلتِ برجستة همة این تصویرها نور است. حتّی وقتی‌که آب حیات را در ظلمات می‌کِشند، خودِ ظلمات روشن است و ریگ‌های ته آب را می‌توان دید (بگذریم از اینکه آن روشنایی است و در این مورد هم روشنایی در تاریکی است).

همان‌طور که فرشته‌ها سایه ندارند، در مینیاتور هم سایه روشن وجود ندارد؛ همه چیز نور است، در رنگ‌ها و صورت‌های گوناگون؛ نورِ رنگینِ شکل‌پذیر. 

صفحه ۳۳

موجود نمی باشد

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به یاد مرتضی کیوان «2»

به یاد مرتضی کیوان «2»

مرتضی کیوان؛ تنها عضو غیرنظامی نخستین گروه از افسران حزب توده  که با پناه دادن به سه تن از افسران حزب دستگیر شد و پس از نوشتن وصیت‌نامه و تقدیم بوسه‌های بی‌شمار به یارانش به استقبال جوخۀ آتش رفت. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

 چائوشسکو

چائوشسکو

45,000 تومان
 اثر انگشت

اثر انگشت

12,000 تومان
 تعویذ

تعویذ

ناموجود
 شوهر آهو خانم

شوهر آهو خانم

110,000 تومانSome text some message..