× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

گفتارها

نویسنده: نیکولو ماکیاولی

ماکیاولی در محیط فرهنگی ما با شهریارش شناخته شده است ولی مهمترین نوشته او گفتارهاست، و او خود در اهدائیه گفتارها، خطاب به دو تن از دوستانش، دربارة این کتاب می‌گوید: «همه آنچه را در طی سالیان دراز آموخته‌ام و از راه تجربه و مطالعه مداوم تاریخ اندوخته‌ام، در این نوشته فراهم آورده‌ام.»

عنوان این نوشته در زبان ایتالیایی «گفتارهایی دربارة نخستین ده دفتر تاریخ تیتوس لی‌ویوس» است و چنانکه خواننده هنگام مطالعة کتاب خواهد دید، ماکیاولی در آغاز هر فصل یکی از وقایع تاریخ روم را از کتاب تیتوس لی‌ویوس روایت می‌کند و آنگاه نظریات سیاسی خود را همچون ملاحظاتی بر آن واقعه بازمی‌نماید. از این رو ممکن است برای خواننده این سؤال پیش آید که چرا ماکیاولی برای نوشتن نظریات خود دربارة سیاست، بخشی باقی‌مانده از اثر تاریخ‌نگاری رومی را پایة کار خویش قرار می‌دهد و قوانین سیاست را که از راه مطالعه و تجربه کشف کرده‌است به‌عنوان ذیلی بر تاریخ روم به‌روی کاغذ می‌آورد.

یادداشت مترجم

قیمت: 50,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

حالت چهره دوندگان استقامت در هر کجای عالم شبیه هم است . همه حین دویدن انگار به موضوعی فکر میکنند . شاید اصلاً به هیچ چیز فکر نکنند ولی حالت شان طوری است که انگار با جدیت به موضوعی می اندیشند.تعجب آور می نماید که همه با چنین حالتی در گرما بدوند ولی خوب که فکر می کنم میبینم من هم عین آن ها هستم. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 کمدی انسانی

کمدی انسانی

35,000 تومان
 فاتحان

فاتحان

20,000 تومان
 نامه هایی از تبریز

نامه هایی از تبریز

35,000 تومان
 داستانها و قصه ها

داستانها و قصه ها

30,000 تومانSome text some message..