لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

کلانشهر و فرهنگ

نویسنده:
نعمت الله فاضلی

پیش گفتار

کتابی که در دست دارید جستارها و مقاله‌هایی است که آنها را طی سال‌های اخیر در مطبوعات یا به صورت مجموعه مقالات منتشر کرده‌ام. برخی از آنها نیز سخنرانی‌های ارائه شده در دانشگاه‌ها، همایش‌ها و نشست‌های گوناگون است که بازنویسی شده‌اند. این مقاله‌ها و جستارها درباره زندگی کلانشهری در ایران امروز است. پیشتر در کتاب‌هایم درزمینه شهر تلاش کرده‌ام تا ابعاد گوناگون شهر و تحولات امروزی آن را در ایران از چشم انداز انسان شناختی و فرهنگی تحلیل کنم. در ادامه این تلاش‌ها همواره تجربه شهر برایم اهمیت کلیدی داشته است. روایتی که از جامعه و فرهنگ معاصر ایران ارائه می‌کنم عموماً مبتنی بر نقد و فهم‌پذیر کردن شیوه ساخته شدن تجدد ایرانی است. در کتاب تجربه تجدد نشان داده‌ام که فرهنگ ایران معاصر را می‌توان مجموعه ای از پویایی‌ها و فرایندهای گسترده‌ای دانست که انسان و جامعه ایران در موقعیت معاصر برای زیست پذیر کردن زندگی و روزآمدشدن انجام داده است. در جامعه روستایی و از جامعه کتاب فرهنگ و شهر نشان داده‌ام که تاریخ ایران مجموعه‌ای از پویایی‌هاست که تحول از جامعه ایلی به روستایی به جامعه شهری را دربر می‌گیرد.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پاییز فصل آخر سال است

پاییز فصل آخر سال است

گوشی را که برداشتم، گفت: «سلام لیلا خانم. امیر صالحی هستم. شماره‌ی شما را از ساغر گرفته‌ام.» گفت دارند یک روزنامه‌ی جدید درمی‌آورند. گفت هر روز سه صفحه‌ی فرهنگی دارند. یک صفحه‌اش ظهر می‌رود برای چاپ، دو صفحه‌اش عصر، گفت اگر فرصت دارم و اگر دوست دارم، یکشنبه عصر سری به‌شان بزنم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهامه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم نعمت الله فاضلی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..