× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ژاک لاکان

نویسنده: شون هومر

امر خیالی

اولین نوآوری مهم لاكان در حوزة روانکاوی، در سال ۱۹۳۶ هنگامی که ۳۵ ساله بود و به‌عنوان روانپزشک فعالیت می‌کرد و هنوز کارآموز روانکاوی بود رخ داد. لاكان در چهاردهمین همایش انجمن بین‌المللی روانکاوی در مارین باد مقاله‌ای تحت عنوان « stade du miroir ما» قرائت کرد که بعداً تحت عنوان « The Mirror Stage» («مرحلة آینه‌ای») به انگلیسی ترجمه شد. 

مقالة «مرحلة آینه‌ای» یکی از آن متون لاكان است که بارها در مجموعه‌های مختلف منتشر و به دفعات به آن ارجاع داده شده است. متن مذکور در اوایل سال ۱۹۶۸ در دو ماهنامة مارکسیستی نيو لفت ریویو ترجمه شد و خواهیم دید که نقش مهمی در اشاعة ایده‌های لاکانی در مطالعات فرهنگی و فیلم ایفا کرد. این مقاله در هاله‌ای از اسطوره فرو رفته است که در ترسیم چهرة لاكان به‌عنوان فردی مطرود بسیار مؤثر بوده است – چهره‌ای قهرمان‌وار که در راه حقیقت با نهادهای مرتجع و محافظه‌کار می‌جنگد. 

صفحه ۳۳

قیمت: 22,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 زمین بر پشت لاک پشت‌ها

زمین بر پشت لاک پشت‌ها

شاید با خودتون فکر کرده باشید که حل کردن یه معما باعث می‌شه اون موضوع براتون تموم شه و باعث می‌شه آسایش خاطر پیدا کنید، اما هیچ‌وقت این‌طوری نیست. حقیقت همیشه ناامیدکننده‌ست. تو گالری که داشتیم می‌چرخیدیم و دنبال مایکل می‌گشتیم، احساس نکردم به عروسک ماتریوشکای توپُر رسیدم. واقعاً هیچی درست نشده بود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ققنوس
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمد علی جعفری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..