× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ژاک لاکان

نویسنده:
شون هومر

امر خیالی

اولین نوآوری مهم لاكان در حوزة روانکاوی، در سال ۱۹۳۶ هنگامی که ۳۵ ساله بود و به‌عنوان روانپزشک فعالیت می‌کرد و هنوز کارآموز روانکاوی بود رخ داد. لاكان در چهاردهمین همایش انجمن بین‌المللی روانکاوی در مارین باد مقاله‌ای تحت عنوان « stade du miroir ما» قرائت کرد که بعداً تحت عنوان « The Mirror Stage» («مرحلة آینه‌ای») به انگلیسی ترجمه شد. 

مقالة «مرحلة آینه‌ای» یکی از آن متون لاكان است که بارها در مجموعه‌های مختلف منتشر و به دفعات به آن ارجاع داده شده است. متن مذکور در اوایل سال ۱۹۶۸ در دو ماهنامة مارکسیستی نيو لفت ریویو ترجمه شد و خواهیم دید که نقش مهمی در اشاعة ایده‌های لاکانی در مطالعات فرهنگی و فیلم ایفا کرد. این مقاله در هاله‌ای از اسطوره فرو رفته است که در ترسیم چهرة لاكان به‌عنوان فردی مطرود بسیار مؤثر بوده است – چهره‌ای قهرمان‌وار که در راه حقیقت با نهادهای مرتجع و محافظه‌کار می‌جنگد. 

صفحه ۳۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 بعد از پایان

بعد از پایان

می‌شود بعضی وقت‌ها هوای تازه را نه از پنجره‌های باز که از آدم‌های تازه گرفت. من یکی که فکر می‌کنم اگر روزی کنجکاوی‌ام را نسبت به آدم‌ها از دست بدهم دیگر نتوانم به‌راحتی جایگزین دیگری برای این هوس قدیمی‌ام پیدا کنم. خیلی وقت‌ها تیرم خطا می‌رود و هر کاری می‌کنم باز آدم مورد نظرم معمولی و غیرجذاب و شبیه هزاران نمونه‌ی دیگر باقی می‌ماند، اما از امتحان کردن خسته نمی‌شوم. تحت‌تاثیر همین میل بود که به خواهرزاده‌ی گرامی‌ام آیسان قول کمک دادم. از من خواسته بود با منظر بروم تبریز. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ققنوس
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمد علی جعفری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..