× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چیرگی بر آتش (چگونه پخت و پز از ما انسان ساخت؟)

نویسنده:
ریچارد رنگم

چه چیزی از ما انسان ساخت؟

کتاب حاضر پاسخی نو به این پرسش می دهد. از دید من وقوع دگرگونی های بزرگ در تاریخ زندگی انسانی، تغییرات بنیادینی را به سود پیدایش انسان خردمند پیش می آورد. زمینه‌ی تحقق دگرگونی های عظیم مزبور را چیرگی انسان بر اتش و پیدایش غذاهای پخته امکان پذیر کرد، پختن ارزش غذایی ما را افزایش داد.این امر به نوبه‌ی خود سبب شده که مغز، زمان بندی و زندگی اجتماعی ما تغییر کند.

چنین روند دوران سازی، ما را به مصرف کننده‌ی بیرونی تبدیل کرد و بدین سان موجود اندام واری وابسته به سوخت و در پیوندی تازه با طبیعت پدید آورد.

خوش شانسی است که زمین آتش دارد. مواد گیاهی داغ این کار شگفت انگیز را انجام می‌دهند: آن‌ها آتش می‌گیرند (می‌سوزند). در جهان پر سنگ ها، حیوانات، گیاهان زنده، چوب های خشک و قابل احتراق گرما و روشنایی می‌دهند. گونه‌ی انسانی ما، بدون گرما و روشنایی ناگریز می‌شد مانند حیوانات دیگر زندگی کند. فکر نکردن به اینکه زندگی بدون آتش چگونه بوده، آسان است.شب های سرد، تاریک و خطرناک بود، از سر درماندگی مجبور بودیم در انتظار طلوع خورشید باشیم. همه غذاهای ما خام بود. جای تعجب نیست که ما در کنار بخاری و آتشدان احساس آرامش کنیم.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 عاشق شدن بدترین گناه است

عاشق شدن بدترین گناه است

زن های زیادی در زندگی ام بوده اند ،اما میترسم عاشق هیچ کدامشان نشده باشم.نه با شور و شعف.نه، شاید چنان که سرشت ایجاب می کند.از تصورش هم وحشت می کنم. وضع کنونی من _ باور کردنش هم عذابم میدهد _ نوعی مجازات طعنه آمیز است. یا این بود یا چیزی نبود جز اشتباهی بی پروا. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهامه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..