لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چهل طوطی

نویسنده:
گروه نویسندگان

کتاب، همچو هزارویک شب، درباره‌ی مکر زنان است؛ با همان سبک معهود این نوع کارهای اصلاً هندی؛ یعنی حکایت در حکایت. پر از پند و اندرز. با جمله‌پردازی‌های ساده و پرمعنی - یعنی حِکَم و امثال - به زبان حیوانات و از این قبیل. علاوه‌بر این‌که مرکز دایره‌ی همه‌ی قصّه‌ها یک طوطی است.

داستان، داستان مردی است که به سفر می‌رود و به عنوان حافظ و مصاحبِ زنش، طوطيِ خود را می‌گمارَد و زن هر وقت قصيرِ دَدَررفتن می‌کند، طوطی قصّه‌ای سر می‌کند و الخ ... (مراجعه کنید و به همین رقم قصّه‌گویی برای دفعِ شرّ در هزار و یک‌شب و غیره...)

تا هفتاد شب و بعد شوهر برمی‌گردد و زن، عفیف مانده و محفوظ، و به شوهر می‌رسد و جالب آخرِ داستان است که طوطی به آسمان پرواز می‌کند. مراجعه کنید به آن قصّه‌ی معروف مثنوی و طوطی‌های دورمانده از هم و غیره.

وقتی ترجمه می‌کردیم، نمی‌دانم چرا همین‌جوری ویرمان گرفت که قِری در کمر نثر بگذاریم و ادای کلیله و دمنه را دربیاوریم. اگر کج و کوله است، می‌بخشید. مالِ ده دوازده سال پیش است.

سیمین و جلال

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 باید خودم را بکشم یا باهاش یک فنجان قهوه بخورم؟

باید خودم را بکشم یا باهاش یک فنجان قهوه بخورم؟

آلبر کامو نویسنده‌ای فرانسوی زبان است که او را هم‌تراز نویسندگان بزرگ کشورش می‌دانند و حتی برخی به او لقب فرزند خلف ادبیات فرانسه را داده‌اند. ‌‌مردی که زندگی‌ای سراسر فراز و نشیب را تجربه کرده است. از سویی به بیان حالات و رفتار انسان و محکوم کردن ضعف‌های بزرگ رفتاری او پرداخته و از سوی دیگر برای تسلی وجدان و روح آدمی در مقابل هر آنچه نوشته است که او را به ورطه غم و ناامیدی می‌کشاند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات مجید
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم گروه نویسندگان
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی جلال آل احمد
مشاهده همه arrow iconSome text some message..