لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

پیر گنجه در جستجوی ناکجاآباد: درباره زندگی، آثار و اندیشه نظامی

نویسنده:
دکتر عبدالحسین زرین کوب

با وجود پژوهش‌های گونه گون که طی سالهای اخیر دربارة نظامی گنجوی انتشار یافته است زندگی او هنوز پر از نقطه‌های ابهام است. اقوال تذکره‌نویسان درین باره غالباً آکنده از اشتباه و تناقض و مشحون از خلط و خطاست. اشارات اندک و پراکنده یی هم که در آثار خود شاعر درین باب هست برای رفع این همه ابهام بسنده نیست. متن انتقادی درست و قابل اعتمادی هنوز از مجموعة آثار او در دست نیست و پاره‌یی سخنانش هنوز تفسیرهای دقیق‌تری را طلب می‌کند. به‌علاوه، هم شعر و هنر او هنوز محتاج ارزیابی عمیق‌تری است، هم محتوا و مأخذ اندیشه و تعلیم او به بررسی بیشتری نیازدارد. با اینهمه، تصویر رنگ رو باخته و تا حدی از هم‌گسیخته‌یی که هم اکنون از روی اطلاعات بالنسبه موثق موجود می‌توان از زندگی او طرح کرد، برای درک برخی جزئیات از هنر و اندیشة او خالی از فایده نیست.

صفحه ۱۴

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 ای پیر فرزانه سخن بگو

ای پیر فرزانه سخن بگو

عبدالحسین زرین‌کوب در 27 اسفند سال 1301 در بروجرد چشم به جهان گشود. او در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی به تحصیل پرداخت و درس خود را تا مقطع دکتری ادامه داد. زرین‌کوب در حوزه‌های گوناگون علوم انسانی فعالیت داشته و آثار مختلفی را تألیف کرده است. سر نی، با کاروان حله، از کوچه‌ی رندان، دو قرن سکوت، پیر گنجه در جستجوی ناکجاآباد و... تنها بخشی از کتاب‌های خواندنی او هستند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات سخن
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم دکتر عبدالحسین زرین کوب
مشاهده همه arrow iconSome text some message..