لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

پرواز در ظلمت: زندگی سیاسی شاپور بختیار

نویسنده:
حمید شوکت

فروش املاک خانواده بختیار در راستای اعمال سیاستی بود که دولت ایران در سال ۱۳۱۱ خورشیدی با تصویب لایحه «تعویض املاک سران ایلات و عشایر» از رأی مجلس گذرانده بود. اجرای این برنامه که با هدف ایجاد پراکندگی و کاستن از توان اقتصادی و سیاسی ایلات انجام می‌گرفت، فروش، مصادره و تعویض اجباری این املاک را با املاکی که در نقاط دیگر ایران قرار داشت پیش می‌برد. این سیاست در مورد ورثه اعدام شده سران ایل نیز اجرا می شد. در اسناد دولتی ایران به موضوع فروش املاکی که از پدر بختیار باقی مانده بود اشاره شده است. نظارت و دخالت دولت در چگونگی این پیشبرد این سیاست را می‌توان از نامه ای که حسین جدی، وکیل خانواده بختیار درباره تعیین تکلیف املاک آن‌ها به اداره مالیه اصفهان نوشته بود دریافت: «دستور فرمایید که وضع املاک مزبور را به دفتر رسمی بدهند که بتوان معامله نمود.» گزارش فرمانداری اصفهان در مرداد سال ۱۳۱۷ خورشیدی نشانه آن است که آن فرمانداری با فروش «شش دانگ مزرعه باغ چشمه و چهار دانگ مزرعه رمضان آباد از طرف نماینده و وکیل ورثه مرحوم محمدرضا بختیار (سردار فاتح)» به سه خریداری که معرفی شده بودند موافقت کرده است.

صفحه ۱۹۳

مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 زمین بر پشت لاک پشت‌ها

زمین بر پشت لاک پشت‌ها

شاید با خودتون فکر کرده باشید که حل کردن یه معما باعث می‌شه اون موضوع براتون تموم شه و باعث می‌شه آسایش خاطر پیدا کنید، اما هیچ‌وقت این‌طوری نیست. حقیقت همیشه ناامیدکننده‌ست. تو گالری که داشتیم می‌چرخیدیم و دنبال مایکل می‌گشتیم، احساس نکردم به عروسک ماتریوشکای توپُر رسیدم. واقعاً هیچی درست نشده بود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات اختران
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم حمید شوکت
مشاهده همه arrow iconSome text some message..